aerodinamika

Motociklų konstrukcijos klausimai, remontas
User avatar
Vee Crunchy
Pastovus ganerio lankytojas
Posts: 953
Joined: 27 Jun 2006, 11:25
Location: sheshku ghetto
Contact:

Post by Vee Crunchy »

Ok, biski fizikos:

Fd = Cd x A, kur:

Fd - drag force (pasipriesinimo jega)
Cd - drag coefficient, kuris priklauso nuo motociklo silueto. Laso forma turi maziausia Cd
A - frontal area, t.y skyles, kuria motociklas kartu su rideriu turi pradurti ore, dydis.

Taigi kaip matom, drag force priklauso ne tik nuo motociklo priekio formos, bet ir nuo jo ploto. Ir stai cia, mielasis userneimai, K5 scorina big time. Ir kartu tai yra priezastis, kodel gixerio nepamatysim su fox eye headlights, thank you very much.
Citus, Altus, Fortus!
User avatar
Username
Dievas
Posts: 10217
Joined: 24 Jun 2006, 10:51

Post by Username »

Man prasom skaiciais skaiciais "daug mazai nieko nesako". Kaip raideris gali susilieti su motu yra big big advantage nes zmogus didziausias trugdis moto aero. O vat pas zx10 tas susiliejimas yra super efektyvus, ziurint i bako forma i remo siauruma (eina per varikli ne pro sonus) ir visas moto uzpildymas spoileriais ir panasiai.

Plonas ir kauletas K5 - yeah right. Busa daug efektyvesne ir tai rodo jos top speedas didelis, nors ag turi neperdaugiausiai.
Image
User avatar
mindaugasa
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5750
Joined: 23 Jun 2006, 20:32
Location: yes
Contact:

Post by mindaugasa »

as tai ne minutes neabejojau, kad shis straipsnis zymi Vee darbo motopulse pradzia. tai pirma.
antra, tai noriu pasakyti, kad suzas labai pabreze perkeles oro isiurbimo angas arciau centro visus 50(!?)mm. tam prireike pagaminti siaura lenpa. pasirodo arciau centro esancios oro isiurbimo skyles leidzia (itakoja) lengviau pasukti baika prie dideliu greiciu. bo viena dyydele arba labai nutolusios nuo centro skyle tam priesinasi. gal but is dalies del to ir senuju kwaku isiurbimo anga yra padalinta i dvi dalis. tai as suprantu, kad fox ais nelabai paishosi su dviem oro isiurbimo skylem (arba jos turi buti nutolusios nuo centro. idealu centrine skyle (va jum ir r6, cbr restailingas)
storms
Dievo treneris
Posts: 14138
Joined: 27 Jun 2006, 09:29
Location: Wilno
Contact:

Post by storms »

skaitau kad esate luzeriai ir spangstat apie nesamones
ajnu idesiu koki video
User avatar
Username
Dievas
Posts: 10217
Joined: 24 Jun 2006, 10:51

Post by Username »

storms wrote:skaitau kad esate luzeriai ir spangstat apie nesamones
ajnu idesiu koki video
:oops:
Image
w919
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5138
Joined: 24 Jun 2006, 10:12
Location: Vilnius

Post by w919 »

Username wrote:Man prasom skaiciais skaiciais "daug mazai nieko nesako". Kaip raideris gali susilieti su motu yra big big advantage nes zmogus didziausias trugdis moto aero. O vat pas zx10 tas susiliejimas yra super efektyvus, ziurint i bako forma i remo siauruma (eina per varikli ne pro sonus) ir visas moto uzpildymas spoileriais ir panasiai.

Plonas ir kauletas K5 - yeah right. Busa daug efektyvesne ir tai rodo jos top speedas didelis, nors ag turi neperdaugiausiai.
bettai man patinka, reikalauji skaiciu, o pats sneki empirinem savokom, ale kaip raideris susilieja su motociklu. :) nu ir per kury gala tu nustatei kad su ninja susilieja geriau? as suprantu kad tau taip atrodo, bet tai nustatyti galima tik aerodinaminiame vamzdyje (nu bet ka padarysi, jie visi nupirkti suzukio :)). kitu atveju tau laikas eit dirbt i NASA - sutaupysi jiem leshu. :)
How do you get fast lap times? With ease.
w919
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5138
Joined: 24 Jun 2006, 10:12
Location: Vilnius

Post by w919 »

Username wrote: Zinai koks F1 bolido aerodinaminis koeficientas? 0.7~ kai paprastos masinos 0.3...F1 skaitosi LABAI neaerodinamine masina, ir top speedas jos baisiai ribotas.
aciu kad pasakei naujiena. :) dabar eik pagooglink ka reiskia terminas "aerodinamine kokybe" ir pamastyk dar karta ka as tau aiskinu. :)
How do you get fast lap times? With ease.
User avatar
Renaz
Site Admin
Posts: 4903
Joined: 01 Jul 2006, 09:03
Location: Taip pat

Post by Renaz »

Kiaushelaste susilieja su spermatozoidu! Neismaneliai jus. Geda skaityt.
User avatar
Username
Dievas
Posts: 10217
Joined: 24 Jun 2006, 10:51

Post by Username »

w919 wrote:
Username wrote:Man prasom skaiciais skaiciais "daug mazai nieko nesako". Kaip raideris gali susilieti su motu yra big big advantage nes zmogus didziausias trugdis moto aero. O vat pas zx10 tas susiliejimas yra super efektyvus, ziurint i bako forma i remo siauruma (eina per varikli ne pro sonus) ir visas moto uzpildymas spoileriais ir panasiai.

Plonas ir kauletas K5 - yeah right. Busa daug efektyvesne ir tai rodo jos top speedas didelis, nors ag turi neperdaugiausiai.
bettai man patinka, reikalauji skaiciu, o pats sneki empirinem savokom, ale kaip raideris susilieja su motociklu. :) nu ir per kury gala tu nustatei kad su ninja susilieja geriau? as suprantu kad tau taip atrodo, bet tai nustatyti galima tik aerodinaminiame vamzdyje (nu bet ka padarysi, jie visi nupirkti suzukio :)). kitu atveju tau laikas eit dirbt i NASA - sutaupysi jiem leshu. :)
pamacius moto formas ir kaip zmogus ant moto sedi ir keleta kitu niuansu darosi aiskiau kas ir kaip. Ypac kai dar kiti saltiniai ta patvirtina. Prie viso to prisideda real life top end runs'ai kuriuos megsta musu broliai uz balos ir kuriuose prie didelio greicio K5 gauna nuo ZX10 butent del geresnes aero (arkliai perdaug nesiskiria). Ir ta pati busa top end runs'e geriau eina negu pvz zx12r nors pastarasis turi daugiau ag. Kadangi aero pas busa aptakti, apvali, susiliejanti ir gera.

nu.

:D
Image
User avatar
Username
Dievas
Posts: 10217
Joined: 24 Jun 2006, 10:51

Post by Username »

w919 wrote:
Username wrote: Zinai koks F1 bolido aerodinaminis koeficientas? 0.7~ kai paprastos masinos 0.3...F1 skaitosi LABAI neaerodinamine masina, ir top speedas jos baisiai ribotas.
aciu kad pasakei naujiena. :) dabar eik pagooglink ka reiskia terminas "aerodinamine kokybe" ir pamastyk dar karta ka as tau aiskinu. :)
aerodinamine kokibe!! :D :D :D

Yra arba aerodinaminis pasipriesinimo koeficientas (kuo mazesnis tuo geresnis top speed) , arba aerodinaminis efektas (prispaudziamoji jega, kuo didesne tuo geriau posukiuose).



kokibe :mrgreen: :D :mrgreen: :D :mrgreen: :D
Image
User avatar
Renaz
Site Admin
Posts: 4903
Joined: 01 Jul 2006, 09:03
Location: Taip pat

Post by Renaz »

Vokiska aerodinamine kokibe! Ir oro trinties NOSTOLEI! Tai ypatingai svarbus rodikliai kasdieniniame burishkame gyvenime!
User avatar
Username
Dievas
Posts: 10217
Joined: 24 Jun 2006, 10:51

Post by Username »

Renaz wrote:Vokiska aerodinamine kokibe! Ir oro trinties NOSTOLEI! Tai ypatingai svarbus rodikliai kasdieniniame burishkame gyvenime!
nes kitaip vaziuot neimanoma! nevalyt!
Image
User avatar
Renaz
Site Admin
Posts: 4903
Joined: 01 Jul 2006, 09:03
Location: Taip pat

Post by Renaz »

Suprantama. Del trinties visai nevaziuoja. Reik kazkaip sprest sita problema! Lubrikantu gal kokiu mandru yra?
User avatar
mindaugasa
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5750
Joined: 23 Jun 2006, 20:32
Location: yes
Contact:

Post by mindaugasa »

Renaz wrote:Vokiska aerodinamine kokibe! Ir oro trinties NOSTOLEI! Tai ypatingai svarbus rodikliai kasdieniniame burishkame gyvenime!
o kokia butu purvabrydzio aerodinamine kokibe???
pamaastome visi kartu?
User avatar
Username
Dievas
Posts: 10217
Joined: 24 Jun 2006, 10:51

Post by Username »

Renaz gera ideja pametejo, o jeigu taip ishsitepti visam salidolu, tai koeficientas iskarto pageretu! trinties.
Image
Post Reply