aerodinamika
- Vee Crunchy
- Pastovus ganerio lankytojas
- Posts: 953
- Joined: 27 Jun 2006, 11:25
- Location: sheshku ghetto
- Contact:
Ok, biski fizikos:
Fd = Cd x A, kur:
Fd - drag force (pasipriesinimo jega)
Cd - drag coefficient, kuris priklauso nuo motociklo silueto. Laso forma turi maziausia Cd
A - frontal area, t.y skyles, kuria motociklas kartu su rideriu turi pradurti ore, dydis.
Taigi kaip matom, drag force priklauso ne tik nuo motociklo priekio formos, bet ir nuo jo ploto. Ir stai cia, mielasis userneimai, K5 scorina big time. Ir kartu tai yra priezastis, kodel gixerio nepamatysim su fox eye headlights, thank you very much.
Fd = Cd x A, kur:
Fd - drag force (pasipriesinimo jega)
Cd - drag coefficient, kuris priklauso nuo motociklo silueto. Laso forma turi maziausia Cd
A - frontal area, t.y skyles, kuria motociklas kartu su rideriu turi pradurti ore, dydis.
Taigi kaip matom, drag force priklauso ne tik nuo motociklo priekio formos, bet ir nuo jo ploto. Ir stai cia, mielasis userneimai, K5 scorina big time. Ir kartu tai yra priezastis, kodel gixerio nepamatysim su fox eye headlights, thank you very much.
Citus, Altus, Fortus!
Man prasom skaiciais skaiciais "daug mazai nieko nesako". Kaip raideris gali susilieti su motu yra big big advantage nes zmogus didziausias trugdis moto aero. O vat pas zx10 tas susiliejimas yra super efektyvus, ziurint i bako forma i remo siauruma (eina per varikli ne pro sonus) ir visas moto uzpildymas spoileriais ir panasiai.
Plonas ir kauletas K5 - yeah right. Busa daug efektyvesne ir tai rodo jos top speedas didelis, nors ag turi neperdaugiausiai.
Plonas ir kauletas K5 - yeah right. Busa daug efektyvesne ir tai rodo jos top speedas didelis, nors ag turi neperdaugiausiai.
- mindaugasa
- Raudondvario karjero siaubas
- Posts: 5750
- Joined: 23 Jun 2006, 20:32
- Location: yes
- Contact:
as tai ne minutes neabejojau, kad shis straipsnis zymi Vee darbo motopulse pradzia. tai pirma.
antra, tai noriu pasakyti, kad suzas labai pabreze perkeles oro isiurbimo angas arciau centro visus 50(!?)mm. tam prireike pagaminti siaura lenpa. pasirodo arciau centro esancios oro isiurbimo skyles leidzia (itakoja) lengviau pasukti baika prie dideliu greiciu. bo viena dyydele arba labai nutolusios nuo centro skyle tam priesinasi. gal but is dalies del to ir senuju kwaku isiurbimo anga yra padalinta i dvi dalis. tai as suprantu, kad fox ais nelabai paishosi su dviem oro isiurbimo skylem (arba jos turi buti nutolusios nuo centro. idealu centrine skyle (va jum ir r6, cbr restailingas)
antra, tai noriu pasakyti, kad suzas labai pabreze perkeles oro isiurbimo angas arciau centro visus 50(!?)mm. tam prireike pagaminti siaura lenpa. pasirodo arciau centro esancios oro isiurbimo skyles leidzia (itakoja) lengviau pasukti baika prie dideliu greiciu. bo viena dyydele arba labai nutolusios nuo centro skyle tam priesinasi. gal but is dalies del to ir senuju kwaku isiurbimo anga yra padalinta i dvi dalis. tai as suprantu, kad fox ais nelabai paishosi su dviem oro isiurbimo skylem (arba jos turi buti nutolusios nuo centro. idealu centrine skyle (va jum ir r6, cbr restailingas)
bettai man patinka, reikalauji skaiciu, o pats sneki empirinem savokom, ale kaip raideris susilieja su motociklu.Username wrote:Man prasom skaiciais skaiciais "daug mazai nieko nesako". Kaip raideris gali susilieti su motu yra big big advantage nes zmogus didziausias trugdis moto aero. O vat pas zx10 tas susiliejimas yra super efektyvus, ziurint i bako forma i remo siauruma (eina per varikli ne pro sonus) ir visas moto uzpildymas spoileriais ir panasiai.
Plonas ir kauletas K5 - yeah right. Busa daug efektyvesne ir tai rodo jos top speedas didelis, nors ag turi neperdaugiausiai.
How do you get fast lap times? With ease.
aciu kad pasakei naujiena.Username wrote: Zinai koks F1 bolido aerodinaminis koeficientas? 0.7~ kai paprastos masinos 0.3...F1 skaitosi LABAI neaerodinamine masina, ir top speedas jos baisiai ribotas.
How do you get fast lap times? With ease.
pamacius moto formas ir kaip zmogus ant moto sedi ir keleta kitu niuansu darosi aiskiau kas ir kaip. Ypac kai dar kiti saltiniai ta patvirtina. Prie viso to prisideda real life top end runs'ai kuriuos megsta musu broliai uz balos ir kuriuose prie didelio greicio K5 gauna nuo ZX10 butent del geresnes aero (arkliai perdaug nesiskiria). Ir ta pati busa top end runs'e geriau eina negu pvz zx12r nors pastarasis turi daugiau ag. Kadangi aero pas busa aptakti, apvali, susiliejanti ir gera.w919 wrote:bettai man patinka, reikalauji skaiciu, o pats sneki empirinem savokom, ale kaip raideris susilieja su motociklu.Username wrote:Man prasom skaiciais skaiciais "daug mazai nieko nesako". Kaip raideris gali susilieti su motu yra big big advantage nes zmogus didziausias trugdis moto aero. O vat pas zx10 tas susiliejimas yra super efektyvus, ziurint i bako forma i remo siauruma (eina per varikli ne pro sonus) ir visas moto uzpildymas spoileriais ir panasiai.
Plonas ir kauletas K5 - yeah right. Busa daug efektyvesne ir tai rodo jos top speedas didelis, nors ag turi neperdaugiausiai.nu ir per kury gala tu nustatei kad su ninja susilieja geriau? as suprantu kad tau taip atrodo, bet tai nustatyti galima tik aerodinaminiame vamzdyje (nu bet ka padarysi, jie visi nupirkti suzukio
). kitu atveju tau laikas eit dirbt i NASA - sutaupysi jiem leshu.
nu.
aerodinamine kokibe!!w919 wrote:aciu kad pasakei naujiena.Username wrote: Zinai koks F1 bolido aerodinaminis koeficientas? 0.7~ kai paprastos masinos 0.3...F1 skaitosi LABAI neaerodinamine masina, ir top speedas jos baisiai ribotas.dabar eik pagooglink ka reiskia terminas "aerodinamine kokybe" ir pamastyk dar karta ka as tau aiskinu.
Yra arba aerodinaminis pasipriesinimo koeficientas (kuo mazesnis tuo geresnis top speed) , arba aerodinaminis efektas (prispaudziamoji jega, kuo didesne tuo geriau posukiuose).
kokibe :mrgreen:
- mindaugasa
- Raudondvario karjero siaubas
- Posts: 5750
- Joined: 23 Jun 2006, 20:32
- Location: yes
- Contact: