Moto ABS

Motociklų konstrukcijos klausimai, remontas
w919
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5138
Joined: 24 Jun 2006, 10:12
Location: Vilnius

Post by w919 »

_heyy wrote:ta video, kiek pamenu jau metu pradzioje ziurejau, tai si kart nesivarginau :D
galvojau cia tik as is "X6kO6ltk3a0" atskiriu matytas video ar ne.. :)
How do you get fast lap times? With ease.
User avatar
mindaugasa vol.2
Dievo treneris
Posts: 13060
Joined: 21 Jan 2008, 18:09
Location: balsiai
Contact:

Post by mindaugasa vol.2 »

dar karta perziurejau video

ir grynai is neturejimo ka veikti, sliuksteliu zibalo i ugni
parasydamas senos teorijos ir naujos praktikos:

teorija: senoveje rasydavo, kad trumpiausia stabdymo atstuma pavyks pasiekti, kai stabdant ratas yra 15[proc. laiko (atstumo?) blokuojamas.

1.klausimas: ar abs tai leidzia? man rodos, kad ne.

praktika: saugi (ankstyvo suveikimo) abs yra visiskas disasteris jei neduokdie pataikei stabdyti ant nelygaus asfalto ar dar pakaba pavargus #-o stabdymo atstumas ilgeja labay daug, lyginant su tuo ka pagamintum be abs'o, jausdamas savo subine

2.klausimas: ?

kaip kazkiek supratau, tai hondos abs'as daugiau grindziamas kito (negu raideris naudoja) rato itraukimu i stabdymo procesa. taip padidindamas stabdymo efekyvuma.
versus atlaisvinti ta blokuojama rata ir tiek
ar taip?
jei taip, tai cia mazesnis blogis. panasu, akd ten priekinio rato slydimas leidziamas gana nemazas

jau vien is daviklio matosi, kad maziau impulsu nuo priekinio rato nuimti gali, negu pvz bmw (ispjovos ant priekinio rato disko ne istisai, kaip bmw sistemos, bet hondos tokiais periodais tie langeliai aina)
cross cojones PC
User avatar
_heyy
Aukstadvario dievas
Posts: 1372
Joined: 14 Jul 2008, 23:02

Post by _heyy »

na kiek man nedaug teko dometis, tai abs'as leidzia 10 proc praslydimo ir tai tipo yra optimalu. kitas dalykas, kad uzpaudus nesvarbu priekini ar galini stabdi ant maximumo mocai su abs sistemom dozuoja stabdzius i abu ratus, priklausomai nuo sukibimo, o ne i ta, kuri tu nori.
User avatar
jara
Kacergos extrymas
Posts: 1905
Joined: 20 Feb 2009, 18:46
Location: Kacergine
Contact:

Post by jara »

mindaugasa vol.2 wrote: kaip kazkiek supratau, tai hondos abs'as daugiau grindziamas kito (negu raideris naudoja) rato itraukimu i stabdymo procesa. taip padidindamas stabdymo efekyvuma.
versus atlaisvinti ta blokuojama rata ir tiek
ar taip?
butent tai ir yr. su Interu butent aptarem ta varianta.
User avatar
inter
Ganerio lankytojas
Posts: 606
Joined: 03 Jan 2009, 12:29
Location: Vaterland

Post by inter »

Tuom tarpu, kai jūs čia diskutuojat nerasdami bendro konsensuso, aš iškart pereinu prie vaizdinių priemonių:
600cc priekis
Image
Litro galas
Image
Įrodymai, kad mes tikrai važiavom
Image
Image
Image

Kad jau prikausčiau jūsų dėmesį paveiksliukais, tai pasinaudodamas proga parašysiu keletą pastabų. Gal net ne apie ABS, o apie 2009 600RR apskritai.
Nuo gixerio užsėdus ant RR'o apima keista nuojauta, kad sėdžiu ant 125cc pirpalo, toks siauras jis pasirodė. Valdymas atitinkamai lengvas - kaip dviračio. Labai patogu ir kažkaip net įkvepia pasitikėjimo. Apmovus gerom padangom su tokiu jau ne tik keliuku, bet ir alkune butu galima braukt. Variklis kažkaip nesužavėjo, nes žemuose sūkiuose jis pasirodė ypač pridusęs. Viršuj jau šis tas, bet vistiek neužtektinai. Ant vienkės pirmu kyla iš gazo, antru jau reikia gerai pamurkdyti ir sužaisti savo svoriu. Nors ką aš žinau, aš gi pernelyg išpaikintas: kasdienai naudoju 998cc V2, gontkėse 600cc, bet su -1 +3 gearingu. Man turbūt ir I4 litras žemuose sūkiuose nevalintų :D.
Aha, nu tai dabar prie ABS. Kaip jau čia visi pastebėjo (aš tik paantrinu) stabdžių rankenėlė nekala kaip automobilyje. Stabdant pilna jėga būna toks keistas jausmas kaip per gontkes, kuomet tiek priekis tiek galas "plaukioja" kažkiek į šonus. Bet taip saugiai kažkaip. Patys stabdžiai sunkiai dozuojami, griebia iš karto ir stipriai, bet tai gal vistik pripratimo reikalas. Stabdo tiek priekis tiek galas, kartu. Bandžiau daryti stoppie - nesidaro. Galbūt sužaidus su svorio permetimu kas nors ir gautūsi trumpam, bet tai abejoju. Logiškai mąstant ABS neturėtų leisti galiniam ratui pakilti. Nu gal ir geras fyčeris būtųm kaip ir praslystanti sankaba - smaugi ir negalvoji apie niekingas smulkmenas. Beje, praslystančios sankabos 600RR'e nėra, bent jau mūsų testuotame modelyje ji neslydo. Kita vertus, kam gi ji būtų reikalinga tam average Joe?
Šeip skaitau vykęs modelis. Variklio gatvėj tikrai per akis, sėdėsena patogi, ABS gerai ant šlapios dangos, vėl sumontuotas tas mandras elektroninis dempferis (o jis veikia ir gatvėj jo pilnai užtenka) ir imobilaizeris. Vienintelis dalykas, ko eilinis juzeris gali pasigesti - pavarų indikatorius.
...Forlanas...
User avatar
mindaugasa vol.2
Dievo treneris
Posts: 13060
Joined: 21 Jan 2008, 18:09
Location: balsiai
Contact:

Post by mindaugasa vol.2 »

su salyga, kad litro priekio nesimato (o video rode, kad 'langeliai' eina ne istisai, ka jau rasiau), tai spesiu, kad 600rr slystancios sankabos ner nes bus koks nors pagudravimas su elektronikos valdomu droseliu. pvz. vienam-dviem cilindram pilnai neuzdarys, palaikys butinus variklio sukius, kad nesiblokuoti ratas.
kaip pvz. rc8, augusta ir pan.
cross cojones PC
User avatar
inter
Ganerio lankytojas
Posts: 606
Joined: 03 Jan 2009, 12:29
Location: Vaterland

Post by inter »

Acakingai pareiškiu, kad ratas blokavosi kaip geras!
...Forlanas...
storms
Dievo treneris
Posts: 14138
Joined: 27 Jun 2006, 09:29
Location: Wilno
Contact:

Post by storms »

bettaipalapala
radialiniai stabdziai padeti i pavesi?
User avatar
mindaugasa vol.2
Dievo treneris
Posts: 13060
Joined: 21 Jan 2008, 18:09
Location: balsiai
Contact:

Post by mindaugasa vol.2 »

radialinius stabdzius tik pyst, ir uzdeda dar po metu, kaip sales tools'a!
o dar po metu tik pyst, ir ideda praslystancia sankaba
tik nereguliuojama, kad butu ka uzdeti dar po metu. ir t.t.
cross cojones PC
User avatar
Qu'est ce que c'est
Pastovus ganerio lankytojas
Posts: 1115
Joined: 27 Jun 2006, 11:42
Location: VLN in da LT

Post by Qu'est ce que c'est »

aptarinejat litrinio horneto su xz kokiais stabdziais fotke :)
pas 600 cbr'a radialiniai
storms
Dievo treneris
Posts: 14138
Joined: 27 Jun 2006, 09:29
Location: Wilno
Contact:

Post by storms »

:withstupid:
User avatar
Qu'est ce que c'est
Pastovus ganerio lankytojas
Posts: 1115
Joined: 27 Jun 2006, 11:42
Location: VLN in da LT

Post by Qu'est ce que c'est »

storms
Dievo treneris
Posts: 14138
Joined: 27 Jun 2006, 09:29
Location: Wilno
Contact:

Post by storms »

User avatar
mindaugasa vol.2
Dievo treneris
Posts: 13060
Joined: 21 Jan 2008, 18:09
Location: balsiai
Contact:

Post by mindaugasa vol.2 »

:-#
cross cojones PC
storms
Dievo treneris
Posts: 14138
Joined: 27 Jun 2006, 09:29
Location: Wilno
Contact:

Post by storms »

Post Reply