Kad jau isijauciau - tesiu.
Siandien techniniame Husaberg kampelio pokampyje papasakosiu apie savo patirti reguliuojant bergo voztuvus (remiantis husaberg.org medziaga)
Taigi, viskas prasideda nuo to, kad motocikla reikia gerai isplauti ir leisti isdziuti. Nes ardysime ten kur siaip neardome, tad reikia kad neprikristu visokiu geniu.
Iliustroju binaru (is seniau):
Tuomet viska imame lauk: sedyne, baka, radijatoriu. Paprastai, be jokiu issidirbinejimu. Radiatoriu imam lauk nes trukdo (tam reikia ispilti ausinimo skysti).
Tuomet paplonejusi dvirati dar apvalom skurliais, sepeciais, kad neliktu jokiu dulketu brudu, galinciu nukristi kur nereikia.
Voztuvus reguliuoti reikia tuomet, kai stumoklis yra virsutiniame mirties taske (TDC). Variklis 4taktis, vadinasi mirties taskai yra 2. Mums reikia to tikrojo - pries "veiksmo" takta.
Norint ji surasti pasinaudosime zymemis po statoriaus dangteliu (desine varikliaus puse). Jos budamos virsuje rodo kad stumoklis irgi yra virsuje.
Noredami nesupainioti ta tikra TDC su "netikru" paziurime i voztuvus (taip, tam reikia nuimti voztuvu dangelius). Skias, mums reikalinga ta pozicija, kai statoriaus zymes yra virsuje, ir tiek ipurskimo tiek ismetimo voztuvai yra uzdaryti (ty pries pat "veiksmo" takta). tokiojoe padetyje pasukus smagrati siek tiek pries laikrodzio rodykle nusileidzia zemyn (atsidaro) ipurskimo voztuvas.
Jago kas kam neaisku ziurim kaip veikia 4taktis variklis (tik nesupainiojam pusiu, nes is tos puses kur bent jau as dirbau ismetimo voztuvai yra desineje ):
Taigi, tikslesniam TDC atradimui galime issukti zvake ir kaip sako manualas kisti monometra (ar kazka) ir ziureti kada gi stumoklis yra paciame paciam auksciausiame taske. Kadangi monometro neturiu, o kisti beleko i skyle nesinori, pasinaudojame steriliu sesiakampiu ilgu rakteliu (neduokdie ikris i vidu, uzjuoks).
Turedami TDC kiseneje turime tokia situacija (iliustruoju):
Bergo voztuvus reguliuosime 1/6 posukio metodu. Trumpai reziumuosiu, kad siaip reikia kist ploksteles ir matuot tarpus, bet kazkur girdejau kad nebenaujiems motoinventoriams tai daznai nera tikslu nes buna apsinese voztuvai, gaunasi paklaida (lyg jos nebutu 1/6 metode).
Taigi, 1/6 posukio metodas reiskia, kad pries sukiodami voztuvus, mes isidemime/nusipaisome/nusifotkiname ju pozicija.
Tuomet, imame i rankas atskuktuva, prilaikome voztuvo reugliavimo varzta ir kita ranka atsukame ji prilaikancia 10 numerio verzle. Ja atlaisvine, su atsuktuvu pasukiojame reguliavimo varzta is kaires i desine, pirmyn atgal, pagave kampa, uzsukame iki galo (neverziame, o tiesiog sustojame ten kur nebesisuka laisvai), ir nutaikome verzle taip, kad varzto kampas ziuretu i verzles kampa

. tada atsukame varzta lygiai per viena verzles briauna (1/6). as atsuku vos vos daugiau, nes kad ir kaip laikytum varzta su atsuktuvu bepriverzdamas verzle, ji vos pasisuka, tai tas ant to kompensuojasi.
Procedura kartojame visiems keturiems voztuvams, isidemedami kuris voztuvas ir kiek nusisuko. Jeigu jie nusisuka pakartotinai ir per kita reguliavima (jo, juos reikia daryti gan daznai), kazka reikia keisti (klausti Rashydo).
Dangtelius patepame kremu nuo saules arba hermetiku ir dedame viska atgalio.
Kikiname. Stebimes tylesniu ir galingesniu motoru.
Aciu, visogero.
PS sitame tekste yra atzymeta tik autoriaus patirtis ir nuomone. Pastabos ir kritika welkam.