Page 2 of 3

Posted: 03 Sep 2009, 19:24
by w919
jara wrote:na, aps ane paskutiniu metu priekyje buvo 1.9, ogale 1.7. oro temperatura buvo 25-27 laipsniai. tad padanga raitodavosi labai ziauriai.
taciau toks pats slegis prie 20 laipsniu, berods per kvala, tai padanga garbanojosi vos vos. taip graziai ir tolygiai. tai pasidariau isvada, kad slegio karstam orui ryskiai per daug, todel per lenktynes, kaip buvo 23 laipsniai isipuciau berods 1.85 ir 1.65. ir ka, padanga raitojosi vistiek.
"Raitojimasis" dar labai priklauso nuo gumos misinio. Pvz ant "soft" tokiu oru vaziuojasi kaip ant teslos.

Posted: 03 Sep 2009, 19:33
by mindaugasa vol.2
kas turi rades foto, kaip 'teisingai' turi atrodyti padangos?
ar aplamai yra 'teisingas' padangos isdirbis?
aciu

Posted: 03 Sep 2009, 20:00
by jara
w919 wrote:
jara wrote:na, aps ane paskutiniu metu priekyje buvo 1.9, ogale 1.7. oro temperatura buvo 25-27 laipsniai. tad padanga raitodavosi labai ziauriai.
taciau toks pats slegis prie 20 laipsniu, berods per kvala, tai padanga garbanojosi vos vos. taip graziai ir tolygiai. tai pasidariau isvada, kad slegio karstam orui ryskiai per daug, todel per lenktynes, kaip buvo 23 laipsniai isipuciau berods 1.85 ir 1.65. ir ka, padanga raitojosi vistiek.
"Raitojimasis" dar labai priklauso nuo gumos misinio. Pvz ant "soft" tokiu oru vaziuojasi kaip ant teslos.
matai, pas mane gatvines padangos, o ne sportavos, tad pas mane mishinys gatvinis :roll:

Posted: 03 Sep 2009, 20:37
by w919
jara wrote:
w919 wrote:
jara wrote:na, aps ane paskutiniu metu priekyje buvo 1.9, ogale 1.7. oro temperatura buvo 25-27 laipsniai. tad padanga raitodavosi labai ziauriai.
taciau toks pats slegis prie 20 laipsniu, berods per kvala, tai padanga garbanojosi vos vos. taip graziai ir tolygiai. tai pasidariau isvada, kad slegio karstam orui ryskiai per daug, todel per lenktynes, kaip buvo 23 laipsniai isipuciau berods 1.85 ir 1.65. ir ka, padanga raitojosi vistiek.
"Raitojimasis" dar labai priklauso nuo gumos misinio. Pvz ant "soft" tokiu oru vaziuojasi kaip ant teslos.
matai, pas mane gatvines padangos, o ne sportavos, tad pas mane mishinys gatvinis :roll:
Esme ta pati, misinio darbinis rezimas neatitinka salygu.

Posted: 03 Sep 2009, 22:00
by Username
jara wrote:
w919 wrote:
jara wrote:na, aps ane paskutiniu metu priekyje buvo 1.9, ogale 1.7. oro temperatura buvo 25-27 laipsniai. tad padanga raitodavosi labai ziauriai.
taciau toks pats slegis prie 20 laipsniu, berods per kvala, tai padanga garbanojosi vos vos. taip graziai ir tolygiai. tai pasidariau isvada, kad slegio karstam orui ryskiai per daug, todel per lenktynes, kaip buvo 23 laipsniai isipuciau berods 1.85 ir 1.65. ir ka, padanga raitojosi vistiek.
"Raitojimasis" dar labai priklauso nuo gumos misinio. Pvz ant "soft" tokiu oru vaziuojasi kaip ant teslos.
matai, pas mane gatvines padangos, o ne sportavos, tad pas mane mishinys gatvinis :roll:
galvoju kad tau reiketu padaryti 2.2 priekis ir 2.5 galas ir tada paziureti kaip kas raitojasi

Posted: 04 Sep 2009, 10:38
by jara
Username wrote:
jara wrote:
w919 wrote: "Raitojimasis" dar labai priklauso nuo gumos misinio. Pvz ant "soft" tokiu oru vaziuojasi kaip ant teslos.
matai, pas mane gatvines padangos, o ne sportavos, tad pas mane mishinys gatvinis :roll:
galvoju kad tau reiketu padaryti 2.2 priekis ir 2.5 galas ir tada paziureti kaip kas raitojasi
tada padanga pleshosi. t.y. uzsirieicia guma, o po ja plyshimas net matosi

Posted: 04 Sep 2009, 10:39
by jara
gerai, o tada koks slegis turetu but padangose, jei pvz trasa vietomis slapia??
arba, koki pust i lietaus padangas? nes artai tenka vaziuot ir panasiu oru kaip siandien

Posted: 04 Sep 2009, 10:43
by w919
jara wrote:gerai, o tada koks slegis turetu but padangose, jei pvz trasa vietomis slapia??
arba, koki pust i lietaus padangas? nes artai tenka vaziuot ir panasiu oru kaip siandien
i lietaus padangas puciu 2.5 Bar.

Posted: 04 Sep 2009, 10:46
by jara
w919 wrote:
jara wrote:gerai, o tada koks slegis turetu but padangose, jei pvz trasa vietomis slapia??
arba, koki pust i lietaus padangas? nes artai tenka vaziuot ir panasiu oru kaip siandien
i lietaus padangas puciu 2.5 Bar.
both?

Posted: 04 Sep 2009, 10:46
by w919
jara wrote:

i lietaus padangas puciu 2.5 Bar.
both?
ja :)

Posted: 04 Sep 2009, 10:51
by jara
okai, o jei trasa vos vos slapia,
ir vaziuoji su iprastom padangom
ka puti?

Posted: 04 Sep 2009, 10:53
by Username
jara wrote:
Username wrote:
jara wrote: matai, pas mane gatvines padangos, o ne sportavos, tad pas mane mishinys gatvinis :roll:
galvoju kad tau reiketu padaryti 2.2 priekis ir 2.5 galas ir tada paziureti kaip kas raitojasi
tada padanga pleshosi. t.y. uzsirieicia guma, o po ja plyshimas net matosi
Tai daryk 2.0 ir 2.3

Beje paaiskink ka turi omeny

raitojasi - ?
pleshosi - ?
uzsiriecia - ?

kuo skiriasi raitojasi nuo uzsiriecia?

Posted: 04 Sep 2009, 10:58
by jara
Username wrote:
jara wrote:
Username wrote: galvoju kad tau reiketu padaryti 2.2 priekis ir 2.5 galas ir tada paziureti kaip kas raitojasi
tada padanga pleshosi. t.y. uzsirieicia guma, o po ja plyshimas net matosi
Tai daryk 2.0 ir 2.3

Beje paaiskink ka turi omeny

raitojasi - ?
pleshosi - ?
uzsiriecia - ?

kuo skiriasi raitojasi nuo uzsiriecia?
cia itariu, akd pailsiustruot reikia.
no pas mane zodyne zodziu per mazai

o su daugiau slegio as jau bandziau, matosi, akd guma plysta per prievarta. tad ejau mazejimo linkme. graziausiai man dirbo prie +20 kai slegis buvo 1.85 ir 1.6

Posted: 04 Sep 2009, 11:13
by w919
jara wrote:okai, o jei trasa vos vos slapia,
ir vaziuoji su iprastom padangom
ka puti?
standarta* :)

jei rimtai tai visu atveju neisvardinsi. gal reikia pabandyt issirasyt bendrus principus?

kaip as suprantu ir kuom vadovaujuos:

- kuo mazesnis slegis padangoje, tuo labiau vaziuojant pakyla padangos temperatura (del oro molekuliu tarpusavio trinties) ir tuo paciu slegis
- gale reikia pusti maziau, nes padanga labiau kaista del dideliu apkrovu isibegejant ir posukiuose (ta pati deformacija, plius pavirsiaus trintis)
- ikaitusiose padangose slegis bus panasus priekyje ir gale, apie 2.6 Bar
- per lietu padanga intensyviai ausinasi ir beveik nekaista, todel puciu vienodai po 2.5
- jei padanga smarkiai "draskosi", "trupa" gabalais - temperatura per zema
- jei padanga smarkiai "lydosi", "veliasi" - temperatura per auksta
- koreguojant slegi pagal ora, galvoti reikia apie trasos pavirsiaus temperatura. karstesne trasa labiau ikaitins padanga ir pakels slegi, todel pradini slegi darau mazesni.

rimtesni sportininkai (didzhej?) pataisys, bet as daugmaz taip mastau.


*CSS viena diena buvo sausa, kita diena pyle kiaurai. abi pravazinejau be rupesciu su 2.5/2.9. :) p.s. ar minejau, kad gale buvo '03 gamybos Macadamas, o prieky '05 Diablo Strada?

Posted: 04 Sep 2009, 11:18
by w919
dar vienas pastebejimas. yra 2 teisingo padangos slegio parinkimo tikslai - 1. didziausias imanomas kontakto plotas, 2. optimali darbinė padangos temperatūra. mazesnis slegis salygoja didesni kontakto plota, bet gali lemti padangos perkaitima.