Page 2 of 4

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 14 Sep 2010, 12:55
by tomasn
Renaz wrote:
tomasn wrote:raktas ant keturiolikos :laughing6:
:occasion5:
SP :blackeye:

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 14 Sep 2010, 13:06
by El Traxo
Paklausiu dar.
Prie vienų diskų parašyta nenaudoti su sint.tepalais, prie kitų nieko.
Aš pvz visur pilu tik pilną sintetiką ir gerai. Kiti XRininkai skundžiasi, kad pilna sintetika sankaba buksuoja. :dontknow:

Kaip yra iš tikrųjų?

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 14 Sep 2010, 13:15
by tomasn
pilk tai, ka rekomenduoja gamintojas

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 14 Sep 2010, 13:53
by El Traxo
tomasn wrote:pilk tai, ka rekomenduoja gamintojas
klausimas ne ką rekomenduoja gamintojas (apie tai jau diskutavom aksčiau), o ar yra sankabų, konkrečiau - frikcinių diskų skirtumai, katrie toleruotų arba ne full sintetikos?

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 14 Sep 2010, 13:54
by Dzuku_Briedzis
Internetas raso:

#40 Q: Can I use synthetic oil in my piggy?
Why not? There's a lot of differing opinions and myths out there about oil. Just avoid oils that have the words "Energy Conserving" in the little circular API rating on the label, just like your owners manual tells you. Some of these have extra slippery additives that can cause problems with a wet plate clutch like your motorcycle has. Other people recommend running conventional oil for the first couple of oil changes just to ensure a faster break in period, and then switching to synthetic oil. I've run Mobil 1 red cap (15w50) for 3 seasons now in the woods. I haven't toasted my clutch, the planets have not altered their orbits, and Elvis is still missing. The key here is to keep the oil changed and clean.

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 14 Sep 2010, 14:15
by El Traxo
ajo. Tarp kito prisiminiau, kad API (EC) turi automobiliniai tepalai ir tai vienas iš punktų, kodėl jie netinka motociklams

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 14 Sep 2010, 14:24
by tomasn
na cia stormsas tuos niuansus yra issinagrinejes. faktas, kad tepalas turi tikt slapioms sankaboms ir tai buna parasyta ant tepalu bembelio. JASO ar kaip te.

EDIT: JASO

The Japanese Automotive Standards Organization (JASO) has created their own set of performance and quality standards for petrol engines of Japanese origin.

For 4-stroke gasoline engines, the JASO T904 standard is used, and is particularly relevant to motorcycle engines. The JASO T904-MA and MA2 standards are designed to distinguish oils that are approved for wet clutch use, and the JASO T904-MB standard is not suitable for wet clutch use.

For 2-stroke gasoline engines, the JASO M345 (FA, FB, FC) standard is used, and this refers particularly to low ash, lubricity, detergency, low smoke and exhaust blocking.

These standards, especially JASO-MA and JASO-FC, are designed to address oil-requirement issues not addressed by the API service categories.

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 14 Sep 2010, 14:27
by tckd
Rashyd wrote:sankabos dangteli buvai islupes? ant tuckinio bergo prasidejus sioms bedoms buvo rasta sudege 3 ar 4 diskai...
ne diskai o tarpdiskiai (tie geleziniai) :evil3:

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 27 Sep 2010, 21:47
by El Traxo
Labas vakaras.

Šiandien atėjo laikas pakrapštyti sankabą. Frikciniai diskai rasti žemiau service limit (kas yr 3mm). Spyruoklės 47-48mm (limits 46, norma 50)
Bet pats įdomumas buvo atrastas suskaičiavus diskus: 7 frikciniai ir ... 7 metalo (turi būti 6):

Image

Pagal manualą:
Image

7tas diskas (nuotr. iš dešinės) buvo tarp Clutch Disc B ir Judder Spring:
Image

Tai dabar reiseriai, papasakokit kas čia do mode'as? Kita vertus, ar frikcinis diskas dedasi taip, kad liestųsi su vibraciniu žiedu (Judder spring), bo jis toks po kampu ir siauresnis už diską. Tobiš frikcines plokšteles įpjautų per viduriuką? :dontknow:

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 27 Sep 2010, 21:56
by tckd
metalai is spalvos panasus i mano padegusius.
testas: nauji yra tvirti ir kai verti pirstais i viena ar kita nesilanksto, tuo tarpu padege lankstosi lengvai.

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 27 Sep 2010, 21:56
by mindaugasa vol.2
ble, dar tokio bajero negirdejau. tai gaunasi, kad su karzina (clutch basket) pas tavi "dirba"ne frikcinis, o tarpinis diskas???
pzdc.
buna, kad dedamas skirtingas poru skaicius. cia kai dedi praslystancia sankaba ir pan. uztai, kad keiciama karzina ir keiciasi bendras paketo aukstis.
dar buna home made impruvmentas, kai bandoma apipisti gamintoja ir sudilus diskam, jie yra ne keiciami, o dedama distancine saiba. t.y. viskas paketas "paspaudziamas"
bet, ble, kad metalas i metala dirbtu, dar neesu girdejes.
tai uztai tau ir slysta, nu!

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 27 Sep 2010, 22:00
by Dzuku_Briedzis
kalusimas: a uostej saMkaba? Koks kvapas?

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 27 Sep 2010, 22:01
by El Traxo
mindaugasa vol.2 wrote:dar buna home made impruvmentas, kai bandoma apipisti gamintoja ir sudilus diskam, jie yra ne keiciami, o dedama distancine saiba. t.y. viskas paketas "paspaudziamas"
bet, ble, kad metalas i metala dirbtu, dar neesu girdejes.
tai uztai tau ir slysta, nu!
Nu man pirma mintis buvo, kad pakišo gudručiai papildomą diską sudilusiems koNpensuot. Bet tai kad dar ir veikė :protest:

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 27 Sep 2010, 22:02
by El Traxo
Dzuku_Briedzis wrote:kalusimas: a uostej saMkaba? Koks kvapas?
kvapas tepalo

Re: Laikas keisti sankabą?

Posted: 27 Sep 2010, 22:07
by drzet'as
manau bajeris tame kad truko aukscio , kai sudege sankaba tai tiesiog dejo metalini i dugna kad pasiekti reikiama auksti.
kvapo nebuvo nes tepalas kelis kart matyt keistas po degimo .
kaip veike sunku pasakyti? jai butu ant virsaus dar vienas tada suprantama.