Page 3 of 11

Posted: 29 Feb 2008, 10:44
by Username
w919 wrote:
Username wrote:Kad tiek amortikas tiek spyruokle grazina rata i vieta pervaziavus nelyguma tai cia aisku kaip diena. Arba kitaip tariant leidzia ratui pakilti, apvaziuoti nelyguma ir nusileisti.
Amortizatorius rato niekur NEGRAZINA.

Yra toks amortiko reguliavimo settingas - rebound.

Posted: 29 Feb 2008, 10:46
by nepykit
Username wrote:Yra toks amortiko reguliavimo settingas - rebound.
Ar is to galima spresti, kad jo paskirtis atkovoti kamuoli per krepsini? :-k
:pazors:

Posted: 29 Feb 2008, 10:57
by w919
Username wrote: Yra toks amortiko reguliavimo settingas - rebound.
Taip, jis reiskia "Rebound damping" - griztamosios eigos slopinimas. Kaip sako pavadinimas, sis reguliavimas keicia rato grizimo i nuline pakabos padeti slopinimo intensyvuma.

Kalbant paprastai, amortizatoriaus slopinimas suletina spyruokles grazinamo rato judejima.

Jei nebutu amortizatoriaus, spyruokles veikiamas ratas prasoktu nuline padeti, pakaba issitemptu, o spyruokle stengtusi ji vel grazinti i nuline padeti. Taip motociklas (arba automobilio kebulas) svyruotu tol, kol, del mechaniniu nuostoliu pakaboje, spyruokle netektu energijos. Visi esame mate kaip svyruoja automobilis su "nusibaigusiais" amortizatoriais.

Beje, daugelyje paprastos konstrukcijos amortizatoriu kitokio slopinimo
nei "rebound" apskritai nera, o suspaudimo ("compression") slopinima uztikrina pakankamai kieta spyruokle.

Posted: 29 Feb 2008, 12:22
by didzhej
Eikit perskaityti literaturos, kadangi reikia pradeti nuo pat pradzios.. rekomenduoju: http://en.wikipedia.org/wiki/Shock_absorber

Ten parasyta tupa paprasta (tiesa angliskai): Shock absorbers must absorb or dissipate energy.

Taigi darant isvada is to sakinio, ne spyruokle sugere, o amortikas, kas is saves nurodo, kad jei sudirba iki galo amortikas, tai ne spyruokles problema.

O toliau, skyreli ignoruoju, nes vel malate suda (tik tam ir tinkami).

Posted: 29 Feb 2008, 12:25
by mindaugasa vol.2
nubet nors kazkas ryshkeja!
as vis ant spyruokles jojau, nu.

Posted: 29 Feb 2008, 12:29
by w919
didzhej wrote:
O toliau, skyreli ignoruoju, nes vel malate suda (tik tam ir tinkami).
turi pastabu tam ka parasiau zinute auksciau uz tavo? :)

Posted: 29 Feb 2008, 12:32
by didzhej
w919 wrote:
Beje, daugelyje paprastos konstrukcijos amortizatoriu kitokio slopinimo
nei "rebound" apskritai nera, o suspaudimo ("compression") slopinima uztikrina pakankamai kieta spyruokle.
Beje, deja... per kieta spyruokle turi dar labiau neigiama bruoza, nei per minksta.. su kieta spyruokle nedirba amortikas, dingsta slopinimas - masina, o duotu momentu motociklas, tiesiog uzsisokinetu kaip ozys.

Posted: 29 Feb 2008, 20:35
by Username
Jeigu amortikas per minkstas (nelaiko) tai sukibimo neturesi, nes motas (masina) sokines per nelygumus taip, lyg amortiko nebutu, ir nespes ratas visu nelygumu "apvaziuoti", kai kuriuos skippins, persoks ir tiek sukibimas tiek valdymas bus zhopa.

Taip kad pradeti reikia nuo amortiko tvarkymo, o poto jau spyruokles ziureti.

Posted: 01 Mar 2008, 02:44
by storms
noriu perlo
bet sios temos beveik neskaiciau
maciau kad tik reikia pakomentut.
ka daryt?

Posted: 01 Mar 2008, 11:05
by mindaugasa vol.2
beje, w parveztas zurnalas http://superbike.co.uk/ tur straipsniu serija ir net downloadable skaiciuokle savo puslapelyje, idant sumodeliuoti amortiko veikima (air gap, spring rate, preload ir t.t.).
tik kazkaip man nepavyko downloadinti tos skaiciuokles.
parasykite, kam pavyks

stormsui dekui uz autoriteta.

Posted: 02 Mar 2008, 23:29
by Nauris
manau kad pirmas dalykas, tai spyruokle! Reik pradet nuo jos, jei "musa" iki dugno, spyruokle per minksta, galima ja spustelt reguliavimu, bet geriau det spyruokles pagal svori... o toliau jau zaist su hidraulika

Posted: 13 Mar 2008, 13:30
by w919
Zemiau nurodytame linke pasirinkite savo modeli ir galite paziureti koki spyruokliu kietuma rekomenduoja Racetech:

http://www.racetech.com/evalving/menu/searchstreet.asp

edit: issirinkus modeli, produktu puslapyje apie viduri yra didelem raudonom raidem linkas "Custom Fork Spring Calculation and Available Rates"

Posted: 13 Mar 2008, 13:31
by didzhej
+1 uz saito atkasima

Posted: 13 Mar 2008, 13:39
by Username
w919 wrote:Zemiau nurodytame linke pasirinkite savo modeli ir galite paziureti koki spyruokliu kietuma rekomenduoja Racetech:

http://www.racetech.com/evalving/menu/searchstreet.asp

Kazkaip atidariau, viska suvedziau bet nelabai ten jie rodo? Tik duoda nusipirkti ivairiu tiuningo pakabos daliu tam motui. O ne kaip susireguliuoti pagal stock'a

Posted: 13 Mar 2008, 14:44
by w919
Username wrote:
w919 wrote:Zemiau nurodytame linke pasirinkite savo modeli ir galite paziureti koki spyruokliu kietuma rekomenduoja Racetech:

http://www.racetech.com/evalving/menu/searchstreet.asp

Kazkaip atidariau, viska suvedziau bet nelabai ten jie rodo? Tik duoda nusipirkti ivairiu tiuningo pakabos daliu tam motui. O ne kaip susireguliuoti pagal stock'a
Apie puslapio viduri yra didelem raudonom raidem linkas "Custom Fork Spring Calculation and Available Rates", atsiprasau, per skubejima pamirsau paaiskinti.