Page 4 of 11

Posted: 13 Mar 2008, 14:59
by Username
Custom tai suprantu kad tiuningo pakabai nustatymai? juolab kad ten raso kg/cm ar pan o ne "klikais" kaip kad buna pas motus. Huij suprasi kiek ten du klikai reiskia tu kg/cm

Buvo sportbikerider ar kur ten klikais. Bet kazkada bandziau derinti tai pieva... geriausia pats pravaziuoji, pasireguliuoji ir jauti.

Posted: 13 Mar 2008, 15:14
by w919
Username wrote:Custom tai suprantu kad tiuningo pakabai nustatymai? juolab kad ten raso kg/cm ar pan o ne "klikais" kaip kad buna pas motus. Huij suprasi kiek ten du klikai reiskia tu kg/cm

Buvo sportbikerider ar kur ten klikais. Bet kazkada bandziau derinti tai pieva... geriausia pats pravaziuoji, pasireguliuoji ir jauti.
kg/mm yra spyruokles kietumas. jis reguliuojant nekeiciamas - (nors spyruokles jega didinant preload'a dideja).
paprastai tariant - spyruokliu kietumas keiciamas keiciant spyruokles. :) cia i ta mindaugo VTR spyruokliu tema.

o klikai keicia amortizatoriu charakteristikas, taip beabejo reguliuot reikia vazinejant. taciau spyruokles kietumas ir sag'o nustatymas yra atskaitos taskas. jei spyruokle per kieta/per minksta, ir neimanoma nustatyti reikiamo sag, tai reguliavimai nepades.

Posted: 05 May 2008, 00:15
by Nauris
trumpai papasakosiu apie pakabos regulevimus pries I etapa.
kaip ziania, per ziema nupirkau ir sumontavau i zx10r, galini Ohlins 36TTX amortika, ir 25mm Ohlins cartridzus i priekines sakes, ir priekiui ir galui spyruokles buvo parinktos pagal mano svori, naudojant Ohlins metodika.
Pirmas testdraivas nuvyle...po ziemos, moto isvis nesupratau...grizau nieko nesuprates.
Antroje trefkeje nesivazevo vel, mota krate, svaide per nelygumus, posukiuose tampe... uzsidejau "zateshke" ant priekines plunksnos, po uzvezevimo paaiskejo kad priekines sakes sudirba tik 2 tredzdalius :( .
Perrenkant priekines sakes paaiskejo, kad buvau pripyles per daug tepalo, tad aiskeja FAKTAS, kad sakiu eiga stipriai riboja tepalo kiekis!
Susitvarkius tepalo kieki, isvazevau i treniruote, kad uzsiimt pakabos regulevimu. Po pirmu ratu paslydo galinis ratas, sustojau apsiziuret kas cia darosi... visas moto sonas buvo tepaluotas, net iki galinio rato.., pramuse pro sriegi kur plunksna isisuka i suporta(kur kisasi rato asis).
Sutvarkius, sekancioje treniruoteje pradejau nuo standartiniu setingu kuriuos rekomenduoja Ohlins. Po biski minkstinau, pradejau nuo priekio, kai priekiu buvau patenkintas, susiregulevau gala, bet ti truko ilgai.
Finale, Front Rebount -4, Front Compresion -2, Rear Rebount -3, Rear compresion -1

gal ir pabodo skaityt, bet regulevimo procese jau momentu maniau kad mesiu nx as tuos Ohlins.

Dabar dirba labai gerai, bet reik zinot, kad Ohlins pakaboj, ir Vienas clickas daug reiskia, o Ohlins nereaguliuotas gali but blogiau uz standartine pakaba

Posted: 05 May 2008, 10:59
by w919
Nauris wrote: Dabar dirba labai gerai, bet reik zinot, kad Ohlins pakaboj, ir Vienas clickas daug reiskia, o Ohlins nereaguliuotas gali but blogiau uz standartine pakaba
Hehe, sunku pratybose lengva kare! Faktas kad Ohlins rekomenduodamas standartinius nustatymus nei galvoj neturejo, kad kazkur yra tokia duobeta trasa kaip Kacergine. :)

Posted: 05 May 2008, 22:40
by mindaugasa vol.2
ai bet ne i tema parasysiu, kad kai ziurejau daytona gonkes, tai baikai voblinosi kaip pagal uzsakyma. jomajo, kaip lenkijos kolejna droga
skaitau, kad pas amerikenus nepyragai su trasu kokybe.
gi pedryla pries pirma laguna seca etapa pasake "asfalto kokybe skandalinga"

Posted: 14 Jun 2009, 14:52
by Username
Apie padangu chatakteristikas dylant ir pakabos nustatymus

http://www.crstuning.com/tire-wear.html

Posted: 26 Dec 2009, 23:15
by El Traxo
w919 wrote:Taip, jis reiskia "Rebound damping" - griztamosios eigos slopinimas. Kaip sako pavadinimas, sis reguliavimas keicia rato grizimo i nuline pakabos padeti slopinimo intensyvuma.

Kalbant paprastai, amortizatoriaus slopinimas suletina spyruokles grazinamo rato judejima.

Jei nebutu amortizatoriaus, spyruokles veikiamas ratas prasoktu nuline padeti, pakaba issitemptu, o spyruokle stengtusi ji vel grazinti i nuline padeti. Taip motociklas (arba automobilio kebulas) svyruotu tol, kol, del mechaniniu nuostoliu pakaboje, spyruokle netektu energijos. Visi esame mate kaip svyruoja automobilis su "nusibaigusiais" amortizatoriais.

Beje, daugelyje paprastos konstrukcijos amortizatoriu kitokio slopinimo
nei "rebound" apskritai nera, o suspaudimo ("compression") slopinima uztikrina pakankamai kieta spyruokle.
Pakeliam, su apeliacija į enduro vadeliotojus.

nusijamiau amortiką. Turim du reguliavimo (hard-soft) varžtelius viršuje ir apačioje:

Image

Kaip suprantu, tai compression- (smūgio sugėrimo kontrolė) turim viršuj ir rebound-damping (išsitiesimo jėgos bei greičio kontrolė) - apačioj, ania?

O bet ką norėjau? - kaip pračekinti amortiką ant kiek jis dirbantis? Iš esmės daiktas nesenas - 12k km. O bet veikimas buvo nedžiuginantis, kaip išbaladoto. Taigi, arba reik ant remonto, arba bandyt reguliuot. Nuėmęs pasukiojau - apačioje hardinant reboundas sulėtėjo, o viršuj pareguliavus nepasijuto jokio skirtumo. Any ideas ką turėčiau daryt?

Posted: 26 Dec 2009, 23:38
by sai
kaip enduro vadeliotojas atsakau. reguliuok surinkta. laisvai gali but, kad uzteks tinkamai sureguliuot ir nebebus "ubyto" amortiko jausmo.

Posted: 27 Dec 2009, 00:00
by El Traxo
Lengva pasakyt - reguliuok surinktą kai kankina abejonės. Įtariu, jei kažką įtariam negero, eiga turėtų būti sekanti:
1. įsitikinam, kad amortikas veikia kaip priklauso (kaip tai praktikoje,m?)
2. dedam-reguliuojam. Vėlgi, SUreguliavimas atrodo kaip misija neįmanoma - rebound+compresija+spyruoklės aukštis+raiderio svoris+trasa. Kaip jie visą tai padaro? :)

Posted: 27 Dec 2009, 03:22
by sai
tigi pradek nuo spyruokles. tinkamumo pagal svori linkas kur tai metesi, nepykitas ir huhlas zino kur. po to isstatai standarta ir vaziuoji ziuret ar gerai. kai nuo silkes ir kuciuku atsigaus mfieciai, gali issamiau atsakyt pirminykas, w, dj nuo visu xuligankiu nulipes. cia kaip su buhalteriu pvm'a aiskintis :)
p.s. amortikas musiau geras pas tave, jei tikrai tokia rida ir nera mechaniskai pazeistas

Posted: 27 Dec 2009, 11:03
by Username
Pirmiausia, jeigu (jeigu!) ir yra problema su kazkuom tai su tepalu amortike.

Jeigu labai knieti, pasikeisk tepala ir viskas, gali drasiai surinkineti viska ir vaziuoti.

O kaip viska sureguliuoti tai atsakymas paprastas: RTFM. Jeigu gamintojas negaidys tai bus i manuala itraukes standartiniu nustatymu reiksmes (visu tu kompresiju, reboundu ir t.t.) kurios skirtos tam tikro svorio raideriui. Dazniausiai tai buna "Prie 75kg, priekyje -10clicks gale -6, etc,blabla".

Tada vaziuoji ir ziuri, jeigu kazkas negerai eini i ftp ir siunti setup gida.

Posted: 27 Dec 2009, 15:28
by Woo
Na siaip jau nei rebound damping nei compression damping nuo svorio is esmes nepriklauso. Pagal svori ant enduro bus reguliuojamas tik galinio amortiko sag'as. Nete gali tikrai susirasti koks yra rekomenduojamas, bus apie 105mm ar pan. Tai visu pirma reiktu sureguliuoti ta sag'a pagal savo svori, tada nustatyti visus prieko ir galo clickus i standarta ir bandyti keisti. :roll:

Posted: 27 Dec 2009, 17:04
by Username
Woo wrote:Na siaip jau nei rebound damping nei compression damping nuo svorio is esmes nepriklauso. Pagal svori ant enduro bus reguliuojamas tik galinio amortiko sag'as. Nete gali tikrai susirasti koks yra rekomenduojamas, bus apie 105mm ar pan. Tai visu pirma reiktu sureguliuoti ta sag'a pagal savo svori, tada nustatyti visus prieko ir galo clickus i standarta ir bandyti keisti. :roll:
Viskas pakaboje daugiau ar maziau nuo svorio priklauso.

Posted: 18 Jan 2010, 18:21
by speedmonkey
Jei kas nepastebejot ,tai amortikas dujinis.Kas zinot kiek ir kokiu duju pripust po tepalu keitimo??????Ir kur????

Posted: 18 Jan 2010, 21:16
by El Traxo
speedmonkey wrote:Jei kas nepastebejot ,tai amortikas dujinis.Kas zinot kiek ir kokiu duju pripust po tepalu keitimo??????Ir kur????
pučiasi azotas (nitrogen), kiekiai sulyg manualais arba ne.