Page 4 of 15
Posted: 31 Mar 2008, 16:18
by Username
ezhiukas wrote: Gal nori paaiskinti kuo skiriasi europinis traktoriaus stopas nuo amerikonisko isskyrus E raide?
manyciau ta jau pasake el'as - uzsipisimo lygiu?

Posted: 31 Mar 2008, 16:44
by El Traxo
Tu ne taip supratai užsipisimą. Užsipisau su tokiais, kurie masto panašiai kaip tu.
Skaitau stopas pravers, apie sertifikaciją nuomonė nesikeičia.
Posted: 31 Mar 2008, 16:47
by Username
Tai suprantama kad ziurint is technines puses, skirtumo ten didelio nera. Bet tu gyveni salyje kur ne vien tik technine puse galioja. Tenka ir istatymine aptureti. Ir tada pradedi ziureti kad kainuoja ne tik daiktas bet ir "uzsipisimas"
Posted: 31 Mar 2008, 16:49
by ezhiukas
bet skaitau kad pas mus yra neteisingas zmoniu poziuris i istatymus - vieni aklai paklusta nesvarbu ant kiek durnas tas istatymas, kiti bando juos apeit. O teisingai darant reiktu istatyma keist, kad nebebutu durnas. Visiems butu kur kas geriau.
Posted: 31 Mar 2008, 16:50
by Username
ezhiukas wrote:bet skaitau kad pas mus yra neteisingas zmoniu poziuris i istatymus - vieni aklai paklusta nesvarbu ant kiek durnas tas istatymas, kiti bando juos apeit. O teisingai darant reiktu istatyma keist, kad nebebutu durnas. Visiems butu kur kas geriau.
Galbut yra dalykai kuriu mes nezinom, del ko tie istatymai sugalvoti?
Posted: 31 Mar 2008, 16:55
by El Traxo
Savaitgalį tiek prisižiūrėjau autoegzotikos iš JAV. JAV rinkos modeliai su TA lipdukais, škias sertifikuoti. Ir ką? Kaip sako liaudis fotogrupse kai kalbama apie Canon vs. Nikon - tik religijos klausimas.
Posted: 31 Mar 2008, 16:59
by Username
El Traxo wrote:Savaitgalį tiek prisižiūrėjau autoegzotikos iš JAV. JAV rinkos modeliai su TA lipdukais, škias sertifikuoti. Ir ką? Kaip sako liaudis fotogrupse kai kalbama apie Canon vs. Nikon - tik religijos klausimas.
Ir salygos, kuriose mes gyvenam.
Posted: 31 Mar 2008, 22:41
by Teo
El Traxo wrote:
Dar. pvz pagal moto techninių parametrų direktyvą, yra reikalavimas, kad įjungus šviesas PRIVALO užsidegti žalia kontrolinė lemputė. Pas ką ji yra? Nepamenu kelintais piešta direktyva, bet jau sena ir visi TUV jau senai BBD dėjo
jei gerai pamenu - taisyklėse sakoma, kad gali būti, bet neprivaloma.
Posted: 01 Apr 2008, 08:21
by El Traxo
Teo wrote:El Traxo wrote:
Dar. pvz pagal moto techninių parametrų direktyvą, yra reikalavimas, kad įjungus šviesas PRIVALO užsidegti žalia kontrolinė lemputė. Pas ką ji yra? Nepamenu kelintais piešta direktyva, bet jau sena ir visi TUV jau senai BBD dėjo
jei gerai pamenu - taisyklėse sakoma, kad gali būti, bet neprivaloma.
pagal
direktyvą 93/92 privaloma, Susisiekimo ministerijos taisyklėse (ar kas ten jas tvirtino) neprivaloma

Posted: 01 Apr 2008, 08:25
by ezhiukas
kiek zinau ES direktyvos tiesiogiai negalioja, jos turi buti perkeltos i nacionalinius teises aktus. Taip kad jei susiekimo ministerija sitos dalies neperkele, reiskia neprivaloma. Aisku, butu dar gerai pasitikslint pas tikra teisininka
Posted: 01 Apr 2008, 08:35
by El Traxo
ezhiukas wrote:kiek zinau ES direktyvos tiesiogiai negalioja, jos turi buti perkeltos i nacionalinius teises aktus. Taip kad jei susiekimo ministerija sitos dalies neperkele, reiskia neprivaloma. Aisku, butu dar gerai pasitikslint pas tikra teisininka
Direktyvos ES valstybėms narėms privalomos vykdyti, jų net nereikia kelti į nac. teisyną. LR yra kai kurie įstatymai, į kuriuos tiesiogiai perkelti ištisi direktyvų straipsniai. Bet tai tik tam, kad labiau įtvirtinti direktyvų nuostatas ir išvengti iškraipymų kuriant nac. įstatymus. Viena dėl ko abejočiau, kad ši direktyva yra sukurta ne Europos Sąjungos, o Europos Ekonominės Bendrijos (EEC) laikais, todėl nežinau ar EEC direktyvos turi tokią pat galią.
Posted: 01 Apr 2008, 09:35
by mindaugasa vol.2
ahoj! ar tikrai es direktyvos nera tik rekomendacinio pobudzio kol ju nepriima vietiniai organai
Posted: 01 Apr 2008, 10:13
by tckd
teises korifejai sako:
direktyvos nera tiesiogiai taikomos. turi buti perketos i LT teises aktus tada.
Posted: 01 Apr 2008, 10:14
by El Traxo
mindaugasa vol.2 wrote:ahoj! ar tikrai es direktyvos nera tik rekomendacinio pobudzio kol ju nepriima vietiniai organai
Ponas kliauzą parašėte
ES teisės aktų rūšys pagal "svorį":
-
Reglamentas (angl. regulation, pranc. règlement, vok. Verordnung) – ES institucijų leidžiamas teisės aktas, privalomas visa apimtimi ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.
-
Direktyva (angl. directive, pranc. directive, vok. Richtlinie) – ES institucijų leidžiamas teisės aktas, kurio tikslai yra privalomi valstybėms narėms, tačiau jų įgyvendinimo formas ir būdus vyriausybės gali pasirinkti pačios. (Pagrindinis direktyvos tikslas – siekti, kad valstybių narių įstatymai būtų suderinti su ES institucijų patvirtintais standartais ir reikalavimais arba, kad būtų vykdomos iš Bendrijų steigimo sutarčių kylančios pareigos)
-
Sprendimas (angl. decision, pranc. décision, vok. Entscheidung) – ES institucijų leidžiamas teisės aktas, priimamas ES teisę taikant konkrečiam atvejui, specifinio klausimo administravimui.
-
Rekomendacija (angl. recommendation, pranc. recommandation, vok. Empfehlung) ir
nuomonė (angl. opinion, pranc. avis, vok. Meinung) – ES institucijų leidžiami teisės aktai, kurie nėra teisiškai privalomi.
Posted: 01 Apr 2008, 10:17
by mindaugasa vol.2
jauciuosi moralishkai suzlugdytas. rashau buitine balsiu kalba: ka briuselis nusperdzia, tai dar reikia balsiuose patvirtinti. cia kontekste apie raudonus stopus. aukstesnes materijos gal ten ir automatu pritaikomos.
?