Page 1 of 3
Q: Laiko matavimo iranga
Posted: 26 Jan 2007, 14:38
by mindaugasa
laba diena,
tai dabar kaip gaunasi? beacon'o skleidziamas spindulys yra kugio formos.
jei tarkim viena rata davikliukas "pamato" signala biski anksciau, o kita rata "biski" veliau?
o tai yra imanoma (???) su mocais del to, kad: uzdenge - lenke, mocas buvo pasvires, pasikele an vienkes ir pan.
tai isheina, kad paklaida kazkokia visvien yra!
ar kaip?
kaip?
iskart editinu: dar nepaziurejau, kokiu kampu skleidzia spindulius. bet jei siauras, tai gali konkurentas lenkdamas uzdengti davikli, ir liksi nepamatytas??
Posted: 26 Jan 2007, 18:34
by w919
ghm... daugmaz parasyk is kurio frakcijiecio labiausiai lauktum atsakymo! nes kai supuls visi!..
Posted: 26 Jan 2007, 21:19
by mindaugasa
aj...
atlikau naturinius bandymus ir rezltatai ... nevienareikshmiai. nznnzn..
reikia daug mygtuku spaudyti, geriau idesiu viena emotikona:

Posted: 26 Jan 2007, 22:53
by motobiker
mindaugasa wrote:aj...
atlikau naturinius bandymus ir rezltatai ... nevienareikshmiai. nznnzn..
reikia daug mygtuku spaudyti, geriau idesiu viena emotikona:

ir su kuo eksperimentavai ,jei ne paslaptis ?:) jei su IR sistema ,tai ju niekas varzybose nenaudoja

todel jiems neaktuali paklaidos liga,nes jos ten nera...
Posted: 27 Jan 2007, 09:02
by mindaugasa
jo, IR. turbut fiksuos kas penkta rata.
spindulys pakankamai siauras, del to paklaidos nebus. bet jei sensoriukas ziuri i shona - blogai. beje, ziuredamas ish shono, jis taip pat gali "pamatyti" siustuva anksciau.
laimei, laptaimeriui tik daviklio ir siustuvo reikalas pereiti prie indukcines ar kt. sistemos.
aukstadvaris jau kadais buvo ishsipjoves kabeliams pakloti asfalta..
Posted: 27 Jan 2007, 09:48
by w919
tuos kabelius ten ir pakloja, kai vyksta kartingu lenktynes.
Posted: 27 Jan 2007, 10:47
by mindaugasa
w919 wrote:tuos kabelius ten ir pakloja, kai vyksta kartingu lenktynes.
turiu vilti, gal dabar (naujas savininkas) irengs nuolat veikiancia laiko kontroles sistema?
Posted: 29 Jan 2007, 15:01
by storms
skaitau pajamam matavimo iranga ant visu. pvz 5-6 baikam
kaip skaitot?
apie kokias babkes sneka?
Posted: 29 Jan 2007, 18:57
by mindaugasa
storms wrote:skaitau pajamam matavimo iranga ant visu. pvz 5-6 baikam
kaip skaitot?
apie kokias babkes sneka?
bbz. skaitau gerai kiekvienam tureti lap taimer'i. ne visuomet keliems raiteliams organais matuotis gausis. o vienas sau suki ratus ir grazu.
siuo atveju prie taimeriuko reikia daviklio ir siustuvo.
nieko nzn del IR sistemu. kuo toliau, tuo daugiau klausimu, ar ji veiks?
kartingam gaunasi geriau del to, kad jie nesivarto ir davikliukas visuomet "pamatys" siustuveli (beacon'a). nebent jei uzstos konkurentas?
sita sistema turbut butu is pigesniu?
prie to paties taimeriuko galima jungti indukcinius davikliuku ir naudoti tuos kablius paklotus. bet nesidomejau kas per siustuvas-generatorius ten naudojamas?
aivaras galetu parasyti del varzybose naudojamos irangos (koks principas? optine? kaip "atpazysta" baikus? kazkokie individualus trasmiteriukai kiekvienam duodami?)
Posted: 29 Jan 2007, 19:42
by motobiker
storms wrote:skaitau pajamam matavimo iranga ant visu. pvz 5-6 baikam
kaip skaitot?
apie kokias babkes sneka?
savos gamybos IR sistema sueina mazdaug i tokius pinigus :
Siustuvas - 180 lt
stovas siustuvui - xxx lt ( pasidariau pats,bet galima panaudoti foto statyva )
imtuvas (be chronometro) - 100 lt
maitinimo saltinis siustuvui ( akumas 12v ) - apie 25 lt
taimeriui as naudoju senukuose pirkta chronometra ,kuris turi 30 ratu atminti - kaina apie 60 lt,( be atminties - apie 20 lt )
taigi vienam motociklui kainuotu imtuvo sistema apie 120-160 lt,o siustuvui reiktu susimesti keliems vairuotojams ,nes siustuvas tinka tas pats visiems tos pacios serijos imtuvams.
Posted: 29 Jan 2007, 20:22
by mindaugasa
motobiker wrote:storms wrote:skaitau pajamam matavimo iranga ant visu. pvz 5-6 baikam
kaip skaitot?
apie kokias babkes sneka?
savos gamybos IR sistema sueina mazdaug i tokius pinigus :
Siustuvas - 180 lt
stovas siustuvui - xxx lt ( pasidariau pats,bet galima panaudoti foto statyva )
imtuvas (be chronometro) - 100 lt
maitinimo saltinis siustuvui ( akumas 12v ) - apie 25 lt
taimeriui as naudoju senukuose pirkta chronometra ,kuris turi 30 ratu atminti - kaina apie 60 lt,( be atminties - apie 20 lt )
taigi vienam motociklui kainuotu imtuvo sistema apie 120-160 lt,o siustuvui reiktu susimesti keliems vairuotojams ,nes sisutuvas tinka tas pats visiems imtuvams.
siustuva as turiu. o jei bus pora siustuvu - dar geriau.
o jei yra kas kitus dalykus kolegom sulituotu, tai sperb!
Posted: 29 Jan 2007, 21:02
by motobiker
mindaugasa wrote:
siustuva as turiu. o jei bus pora siustuvu - dar geriau.
o jei yra kas kitus dalykus kolegom sulituotu, tai sperb!
tavo siustuvas greiciausiai netiks ,nes pas mane stovi mikrokontroleris ir neaisku koki jis koda duoda - reik bandyt praktikoj

siaip jeigu yra susidomejimas ,tai imtuvu galiu uzsakyt

Posted: 29 Jan 2007, 21:16
by mindaugasa
reik bandyt.
jis programuojamas keliem signalam perdavineti. bet cia, kad atskirti viena beacona nuo kito, kai ju trasoje yra keli.
siaip uzsieny panasu, kad jie daugmaz unifikuoti.
Posted: 29 Jan 2007, 21:17
by motobiker
mindaugasa wrote:
aivaras galetu parasyti del varzybose naudojamos irangos (koks principas? optine? kaip "atpazysta" baikus? kazkokie individualus trasmiteriukai kiekvienam duodami?)
Grubiai aiskinant atrodo taip :
varzybose naudojami radijoindukciniu principu veikianti sistema ( nerasytas standartas,populiariausiai naudojami - AMB firmos, ),
kiekvienas siustuvas dedamas ant motociklo turi savo identifikavimo koda,kuris nuskaitomas kertant finiso linija.Toliau jau softo reikalas - issifruoja kiekviena signala ir paskaiciuoja laika.
Posted: 29 Jan 2007, 21:32
by motobiker
mindaugasa wrote:reik bandyt.
jis programuojamas keliem signalam perdavineti. bet cia, kad atskirti viena beacona nuo kito, kai ju trasoje yra keli.
siaip uzsieny panasu, kad jie daugmaz unifikuoti.
vienas dalykas kai ji gamina kazkokia firma,kitas dalykas kai daro lietuviu auksarankiai

juk cia standartu nera,todel ir iskyla suderinamumo problema
