Q: Laiko matavimo iranga

Motociklų konstrukcijos klausimai, remontas
User avatar
mindaugasa
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5750
Joined: 23 Jun 2006, 20:32
Location: yes
Contact:

Q: Laiko matavimo iranga

Post by mindaugasa »

laba diena,

tai dabar kaip gaunasi? beacon'o skleidziamas spindulys yra kugio formos.
jei tarkim viena rata davikliukas "pamato" signala biski anksciau, o kita rata "biski" veliau?
o tai yra imanoma (???) su mocais del to, kad: uzdenge - lenke, mocas buvo pasvires, pasikele an vienkes ir pan.
tai isheina, kad paklaida kazkokia visvien yra!
ar kaip?
kaip?

iskart editinu: dar nepaziurejau, kokiu kampu skleidzia spindulius. bet jei siauras, tai gali konkurentas lenkdamas uzdengti davikli, ir liksi nepamatytas??
w919
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5138
Joined: 24 Jun 2006, 10:12
Location: Vilnius

Post by w919 »

ghm... daugmaz parasyk is kurio frakcijiecio labiausiai lauktum atsakymo! nes kai supuls visi!..
How do you get fast lap times? With ease.
User avatar
mindaugasa
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5750
Joined: 23 Jun 2006, 20:32
Location: yes
Contact:

Post by mindaugasa »

aj...
atlikau naturinius bandymus ir rezltatai ... nevienareikshmiai. nznnzn..
reikia daug mygtuku spaudyti, geriau idesiu viena emotikona: :pottytrain:
motobiker
Ganerio lankytojas
Posts: 595
Joined: 18 Jan 2007, 02:00
Location: Kaunas/Vilnius

Post by motobiker »

mindaugasa wrote:aj...
atlikau naturinius bandymus ir rezltatai ... nevienareikshmiai. nznnzn..
reikia daug mygtuku spaudyti, geriau idesiu viena emotikona: :pottytrain:
ir su kuo eksperimentavai ,jei ne paslaptis ?:) jei su IR sistema ,tai ju niekas varzybose nenaudoja :) todel jiems neaktuali paklaidos liga,nes jos ten nera...
User avatar
mindaugasa
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5750
Joined: 23 Jun 2006, 20:32
Location: yes
Contact:

Post by mindaugasa »

jo, IR. turbut fiksuos kas penkta rata.
spindulys pakankamai siauras, del to paklaidos nebus. bet jei sensoriukas ziuri i shona - blogai. beje, ziuredamas ish shono, jis taip pat gali "pamatyti" siustuva anksciau.
laimei, laptaimeriui tik daviklio ir siustuvo reikalas pereiti prie indukcines ar kt. sistemos.
aukstadvaris jau kadais buvo ishsipjoves kabeliams pakloti asfalta..
w919
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5138
Joined: 24 Jun 2006, 10:12
Location: Vilnius

Post by w919 »

tuos kabelius ten ir pakloja, kai vyksta kartingu lenktynes.
How do you get fast lap times? With ease.
User avatar
mindaugasa
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5750
Joined: 23 Jun 2006, 20:32
Location: yes
Contact:

Post by mindaugasa »

w919 wrote:tuos kabelius ten ir pakloja, kai vyksta kartingu lenktynes.
turiu vilti, gal dabar (naujas savininkas) irengs nuolat veikiancia laiko kontroles sistema?
storms
Dievo treneris
Posts: 14138
Joined: 27 Jun 2006, 09:29
Location: Wilno
Contact:

Post by storms »

skaitau pajamam matavimo iranga ant visu. pvz 5-6 baikam
kaip skaitot?
apie kokias babkes sneka?
User avatar
mindaugasa
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5750
Joined: 23 Jun 2006, 20:32
Location: yes
Contact:

Post by mindaugasa »

storms wrote:skaitau pajamam matavimo iranga ant visu. pvz 5-6 baikam
kaip skaitot?
apie kokias babkes sneka?
bbz. skaitau gerai kiekvienam tureti lap taimer'i. ne visuomet keliems raiteliams organais matuotis gausis. o vienas sau suki ratus ir grazu.
siuo atveju prie taimeriuko reikia daviklio ir siustuvo.
nieko nzn del IR sistemu. kuo toliau, tuo daugiau klausimu, ar ji veiks?
kartingam gaunasi geriau del to, kad jie nesivarto ir davikliukas visuomet "pamatys" siustuveli (beacon'a). nebent jei uzstos konkurentas?
sita sistema turbut butu is pigesniu?
prie to paties taimeriuko galima jungti indukcinius davikliuku ir naudoti tuos kablius paklotus. bet nesidomejau kas per siustuvas-generatorius ten naudojamas?

aivaras galetu parasyti del varzybose naudojamos irangos (koks principas? optine? kaip "atpazysta" baikus? kazkokie individualus trasmiteriukai kiekvienam duodami?)
Last edited by mindaugasa on 29 Jan 2007, 20:22, edited 1 time in total.
motobiker
Ganerio lankytojas
Posts: 595
Joined: 18 Jan 2007, 02:00
Location: Kaunas/Vilnius

Post by motobiker »

storms wrote:skaitau pajamam matavimo iranga ant visu. pvz 5-6 baikam
kaip skaitot?
apie kokias babkes sneka?
savos gamybos IR sistema sueina mazdaug i tokius pinigus :

Siustuvas - 180 lt
stovas siustuvui - xxx lt ( pasidariau pats,bet galima panaudoti foto statyva )
imtuvas (be chronometro) - 100 lt
maitinimo saltinis siustuvui ( akumas 12v ) - apie 25 lt
taimeriui as naudoju senukuose pirkta chronometra ,kuris turi 30 ratu atminti - kaina apie 60 lt,( be atminties - apie 20 lt )
taigi vienam motociklui kainuotu imtuvo sistema apie 120-160 lt,o siustuvui reiktu susimesti keliems vairuotojams ,nes siustuvas tinka tas pats visiems tos pacios serijos imtuvams.
Last edited by motobiker on 29 Jan 2007, 21:04, edited 1 time in total.
User avatar
mindaugasa
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5750
Joined: 23 Jun 2006, 20:32
Location: yes
Contact:

Post by mindaugasa »

motobiker wrote:
storms wrote:skaitau pajamam matavimo iranga ant visu. pvz 5-6 baikam
kaip skaitot?
apie kokias babkes sneka?
savos gamybos IR sistema sueina mazdaug i tokius pinigus :

Siustuvas - 180 lt
stovas siustuvui - xxx lt ( pasidariau pats,bet galima panaudoti foto statyva )
imtuvas (be chronometro) - 100 lt
maitinimo saltinis siustuvui ( akumas 12v ) - apie 25 lt
taimeriui as naudoju senukuose pirkta chronometra ,kuris turi 30 ratu atminti - kaina apie 60 lt,( be atminties - apie 20 lt )
taigi vienam motociklui kainuotu imtuvo sistema apie 120-160 lt,o siustuvui reiktu susimesti keliems vairuotojams ,nes sisutuvas tinka tas pats visiems imtuvams.
siustuva as turiu. o jei bus pora siustuvu - dar geriau.
o jei yra kas kitus dalykus kolegom sulituotu, tai sperb!
motobiker
Ganerio lankytojas
Posts: 595
Joined: 18 Jan 2007, 02:00
Location: Kaunas/Vilnius

Post by motobiker »

mindaugasa wrote:
siustuva as turiu. o jei bus pora siustuvu - dar geriau.
o jei yra kas kitus dalykus kolegom sulituotu, tai sperb!
tavo siustuvas greiciausiai netiks ,nes pas mane stovi mikrokontroleris ir neaisku koki jis koda duoda - reik bandyt praktikoj :)
siaip jeigu yra susidomejimas ,tai imtuvu galiu uzsakyt :)
User avatar
mindaugasa
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5750
Joined: 23 Jun 2006, 20:32
Location: yes
Contact:

Post by mindaugasa »

reik bandyt.
jis programuojamas keliem signalam perdavineti. bet cia, kad atskirti viena beacona nuo kito, kai ju trasoje yra keli.
siaip uzsieny panasu, kad jie daugmaz unifikuoti.
motobiker
Ganerio lankytojas
Posts: 595
Joined: 18 Jan 2007, 02:00
Location: Kaunas/Vilnius

Post by motobiker »

mindaugasa wrote: aivaras galetu parasyti del varzybose naudojamos irangos (koks principas? optine? kaip "atpazysta" baikus? kazkokie individualus trasmiteriukai kiekvienam duodami?)
Grubiai aiskinant atrodo taip :
varzybose naudojami radijoindukciniu principu veikianti sistema ( nerasytas standartas,populiariausiai naudojami - AMB firmos, ),
kiekvienas siustuvas dedamas ant motociklo turi savo identifikavimo koda,kuris nuskaitomas kertant finiso linija.Toliau jau softo reikalas - issifruoja kiekviena signala ir paskaiciuoja laika.
motobiker
Ganerio lankytojas
Posts: 595
Joined: 18 Jan 2007, 02:00
Location: Kaunas/Vilnius

Post by motobiker »

mindaugasa wrote:reik bandyt.
jis programuojamas keliem signalam perdavineti. bet cia, kad atskirti viena beacona nuo kito, kai ju trasoje yra keli.
siaip uzsieny panasu, kad jie daugmaz unifikuoti.
vienas dalykas kai ji gamina kazkokia firma,kitas dalykas kai daro lietuviu auksarankiai :) juk cia standartu nera,todel ir iskyla suderinamumo problema :)
Post Reply