Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Motociklų konstrukcijos klausimai, remontas
Wobbler
Kacergos extrymas
Posts: 1626
Joined: 08 Oct 2010, 19:16
Location: Don't kill my vibe, bitch

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by Wobbler »

inter wrote: Čia galvoju pasinaudot šūkiu "pirk prekę lietuvišką" ir sugeneruot kavinukams šiek tiek apyvartos. Netikėtas kalusimas - ko tikėtis perėjus nuo Dunlop prie Metzeler? Girdėjau tik, kad Metzeleriai ne tokie jautrūs slėgio nustatymams ir todėl būna, kad gerokai lėčiau dyla. Tiesa?:D
100% tiesa
Metzeleris yra 'every man's tyre'
User avatar
inter
Ganerio lankytojas
Posts: 606
Joined: 03 Jan 2009, 12:29
Location: Vaterland

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by inter »

Nu ka, labadien skyreli.
Visus su Velykom, o šūdąbrydininkus dar ir su mėlynais kiaušiniais, nes anie turbūt tramplynų sezoną jau bus atidarę. Baltas pavydas pas visus kas dar šiemet nesmaugė.
Nenutolstant nuo Velykų temos - Bikeshopas tiesiai iš gamyklos parūpino tinkamų dovanų - HM Lite Qshifter!
Image
Gražiai blizga, naujas celofanas šiugžda, dažais kvepia... tai realiai kai baigsim dažus uostyt, jau greitai imsimės montažo.

Kalbant apie dažų uostymą - dažytojui buvo užėjęs kreatyvas miksuojant dažus. Padoraus baro barmenas už analogišką elgesį miksuojant gėrimus būtų nuteistas kalėti iki gyvos galvos už klientų išnuodijimą. Mes gi rezultate turim "50 Shades of Orange" - populiaraus filmo tęsinio vertas pavadinimas. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad mėlyna ir Vytukas - mano sumanymas.
Ir dar, manau jau visiem aišku į ką suėjo 2016 metų modifikacijų pinigai.
Image
Image
O toliau įmetu papus KTM spalvos pustonių kompensacijai ir dar dėl to, kad yra moksliškai įrodyta, jog kasdien į papus žiūrintys vyrai gyvena vidutiniškai 5 minutėmis ilgiau.
Image
Ilgiausių metų ir iki greito! Rato!
...Forlanas...
Motowowere
Pastovus ganerio lankytojas
Posts: 917
Joined: 07 Oct 2010, 18:42

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by Motowowere »

Papai geri,kumele ne i ta puse bega,atsitraukima simbolizuoja i ta puse jojikas.
storms
Dievo treneris
Posts: 14138
Joined: 27 Jun 2006, 09:29
Location: Wilno
Contact:

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by storms »

Pirmų 2 foto nerodo
User avatar
wundis
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 7459
Joined: 20 Jun 2007, 17:23
Location: Šviežio sūrio kraštas

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by wundis »

paskutine nuotrauka kompensuojama uz tas kuriu nerodo
+2/-14
User avatar
wundis
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 7459
Joined: 20 Jun 2007, 17:23
Location: Šviežio sūrio kraštas

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by wundis »

Kas nepasubscribine, šitas čiūvakasvis dar taiso husabergą.
+2/-14
User avatar
inter
Ganerio lankytojas
Posts: 606
Joined: 03 Jan 2009, 12:29
Location: Vaterland

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by inter »

Ahoi, dvasingsis kampeli!

Vel Kaledos/Nauji Metai, vel ziemos depresijos slopinimas ziurint MotoGP lentyniu santraukas ir vartant asmenine fotogalerija - o nuotrauku su ryzu hipsteriniu KTM ne tiek jau ir mazai.

Image

Per tuos pora metu nuo pat 2015 Kaledu su Origamiu aplankytos 5 trasos 5 salyse...
- Hungaroring (HU)
- Slovakiaring (SK)
- Hockenheim (DE)
- SPA Francorchamps (BE)
- Anneau du Rhin (FR)

...nuvaziuoti 2000km (apkatke padaryta!), sudilintos 4 padngos ir pagautas vienas :albino: .
Bet matyt reikia pradeti nuo pradziu - pazintinis-pirmas 2016 sezonas su Origamiu.

Pazintis prasidejo kavinuku eventu Hungaroringe. Trasa subalansuota F1 (zvyro gaudykles), bet tinkama ir motociklams. Posukiu isdestymas lengvai isimenamas, reljefiskumo nera - viskas gerai apzvelgiama, ipatingai greitu tiesiuju taip pat nera. Tiesiog vaziuoji ir mokaisi. O bet taciau - nauja danga!

Jusu demesiui - oranzinis Origamis ir Adomo Milky Way Kawasaki. Nezinau sutapimas ar ne, bet po to sezono Kawa isejo i marcias ir jos vieta uzeme RC8R. Isvadas darykit patys :D .

Image

Pirmakart Hungaroringe, tad laikai buvo neispudingi. Bet pozavosi puikiai.

Image

Lyginant su GSX600R, Origamis posukiuose jauciasi vangesnis ir sunkesnis, neleidzia posukio viduryje keisti trajektorijos kaip 600cc. Posukyje apima jausmas lyg galyneciausi su meska - reikia versti i posuki idedant daug daugiau jegos, tikrai fiziskai daug labiau isvargina negu smaugiant su Suskiu. Problema sprendziama reguliuojant geometrija (KTM gamykliskai numate galimybe reguliuoti sakiu/galo posvyrio kampa). Pas mane galas buvo maksimaliai iskeltas, galima buvo truputi nuleisti tiltelius, bet nusprendziau tiesiog vaziuoti - suo ir kariamas pripranta.
Taciau vos tik iveikiamas posukio apeksas, origami galima priversti issauti is posukio kaip kulka! BMW - pfff, nejuokinkit - BMW ruko. Ruko iki kol neprasideda tiesioji ir motociklas neissitiesina isjungdamas TC - tada tie 186 ar kiek ten AG akivaizdziai paima virsu. Kaip virsu ima ir Kawa. Honda, Yamaha, Ducati tiesiojoj vaziuoja panasiai. Egzotika a la RSV4 (R/RF ar kas ten pas juos sportinio yra) vaziuoja kazkur viduryje tarp Kawos ir BMW, t.y. pamojuoja ir tolsta.
Ergonomika nevargina - sedisi motocikle, o ne ant jo, todel ir sedesena labiau kareivuko, o ne krabo.

Idienojus pasireiske pirmieji nesklandumai - prakiuro radijatorius. Fiziniu pazeidimu nesimate, bet internetai sako, kad RC8 radijatoriai patys is saves linke koroduoti. Musu gi atveju sporto rezimas reikalus labai smarkiai pablogino.

Image

Dar nesmagu ir tai, kad vandens temperaturos daviklis kazkur radijatoriaus virsuj, tad isbegus skysciui prietaisu skydelis rode netgi zemesne negu iprasta vandens temperatura.
Laimei Adomas veziojosi su savimi skysta metala plastelino forma. Po keletos pakartotiniu bandymu (uzlopius viena skylute ausinimo skystis rasdavo vis kita pabegimo vieta) si problema buvo isspresta.

Kita problema tapo sportinis bako dangtelis. Labai patogus dalykas, nes uzpylimo anga plati, bakui atidaryti nereikia rakto ir pan., taciau uzdarymas buvo nesandarus. Kiekviena karta smarkiau stabdant per baka nuvilnydavo degalu banga. Sprendimas - nebepilti pilno bako degalu. Veliau bako dangteli pakeiciau i originalu. Kaip ir reikejo tiketis - daugiau jokiu skyluciu.

Trecia, labiausiai erzinanti problema buvo automatinis pavaru aukstinimas is 3 i 4 begi. Kiekviena karta zeminant begi is 4 i 3 ir dingus apkrovai dezeje, 4 begis isisaudavo automatiskai. Nelabai smagus dalykas posukyje. Tai matyt ne problema motoGP, kur vaziavimas binarinis - arba stabdai arba smaugi ir deze visuomet apkrauta. Na negirdejau, kad gamykliniai KTM vairuotojai skustusi del pavaru dezes. Bet man tai buvo didele problema, nes stabdymas varikliu buvo nenuspejamas ir tekdavo pasilikti dideli rezerva - stabdyti is anksto ir pasikliauti tik priekiniais stabdziais. Buvo itarimas, kad laisva grandine kabina begiu perjungimo mechanizma ir tokiu budu nesant apkrovai sugeba ijungti aukstesni begi. Veliau, sumontavus speiserius ties pavaru perjungimo svirtimi ir problemai islikus, problema buvo nurasyta mechaniniam dezes defektui. Apie tai truputi veliau. Teko vaziuoti su tuo kas buvo po ranka.

Ketvirtoji ir vistik takart didziausia problema tapo vairuotojo defektas, po kurio Origamis gavo pirmaji kriksta mano rankose.

Image

Nukentejo grozis ir savigarba, bet lenktyniniku rem-komplekto (lipnia justa) deka trackdejus tesesi toliau.
Kad ir ka Jarka besakytu apie KTM - jis neatsispyre RC8R dvasingumui.

Image


Po Hungaroring seke Slovakiaring - jau su Suskiu bandyta trasa. Bandyta gerai ir issamiai - braukiau alkune, skridau per padangu sienele, susipazinau su daktarais. Beje, rentgeno aparatas pas juos senas, SIEMENS firmos.
Ilgojoje tiesiojoje Origamis issivyniodavo beveik iki ribotuvo (280kmh su standartiniu perdavimu), o automatine greiciu deze gadino dziaugsma posukiuose. Slovakiaring'e taip pat yra vienas letas staigus posukis, kuris su Suskiu visada budavo iveikiamas ant keliuko. Su Origamiu gi ne tik keliuku braukesi, bet ir Alpinestars sportbaciu titaniniais indeklais. Motociklas posukyje jautesi sunkesnis, platesnis, o standartiniai pakojai nors ir reguiuojami, bet Slovakiaring akivaizdziai ant savo galimybiu ribos.
Siaip jau Slovakiaring faina trasa, ypac megstantiems velai stabdyti. Deja, as tuo pasidziaugti negalejau, tad ir trasos iveikimo laikas buvo prastesnis negu su Suskiu.

Origamis trauke priesingos lyties atstoves. Cia etatine sketuku mergaite praso uzrasyti jai savo telefono numeri ant krutines.

Image

Nepaisant keletos smulkiu nesklandumu, Origamis dave man butent tai ko tikejausi is sekancio motociklo - dvasinga dvicilindri, buldozerini sukimo momenta, minimaliai elektronikos ir maksimaliai "old school" jausmo. Jeigu ieskote to paties - RC8R nenuvils.
Jeigu norite sportuoti ir dalyvauti varzybose, rinkites kita varianta :D .
Last edited by inter on 01 Jan 2018, 15:23, edited 4 times in total.
...Forlanas...
User avatar
sai
Slaideriu naikintojas
Posts: 2200
Joined: 07 Sep 2007, 21:14
Location: prie prudu

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by sai »

Labs, Inter! nerodo!
race your life
User avatar
inter
Ganerio lankytojas
Posts: 606
Joined: 03 Jan 2009, 12:29
Location: Vaterland

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by inter »

2016 sezonas uzsidare iskart po Slovakiaring - piniginiai srautai laikinai buvo nukreipti vyro olos/garazo isigyjimui.

Off-season laikas panaudotas kelioms skoningoms modifikacijoms prisilaikant tradicijos islaikyti Origami kaip imanoma originalu, be jokiu elektroniniu ir mechaniniu modifikaciju . Isimtis - Stormso suorganizuotas HM shifteris, kuris beje pasiteisino dar 2016 sezone.

Pirma modifikacija - GPS laptaimeris, jungiamas prie standartinio RC8R skydelio ir praktiskai emuliuoja lap-time mygtuko paspaudima ant klipono pagal GPS pozicija. Pasirinkau PZRacing LP400, nes ans turi apie 40 is anksto nustatytu trasu starto/finiso koordinates - tu trasu, kuriose as vazineju arba planuoju vazinetis. Visada galima mygtuko paspaudimu iprogramuoti naujas starto/finiso koordinates, bet tai kam vargti. Komplektukas kainavo 160EUR ir buvo toks labiau "pasidaryk pats" stiliaus, nes reikejo kazkaip isipjauti i skydelio laidyna. Kas yra OK ir neuzeme daug laiko. Po instaliacijos:

Image

Kita modifikacoja - kinietiski racing plastikai, kurie atkeliavo jau nudazyti ir zinoma paluze. Po trumpu derybu sitas geris perejo mano nuosavyben uz 250EUR - negaliu skustis. Nors sveria tona ir vietomis iskile, forma montavimui OK (kaip sportui). Pardavejas netgi sutiko nuimti visus sponsoriu lipdukus ir uzklijuoti mano startini numeri - woohoo, custom made!

Image

Pirmas 2017 metu isvaziavimas ivyko Hockenheimringe - antroj pagal megstamuma mano trasoj. As cia kaip namie (is tiesu, pusvalandis kelio nuo namu) ir jau ganetinai gerai pazistu trasa. Persiorientavimas nuo Suskio prie Origamio buvo gan greitas, dienos gale minimaliai pagerinau Suskio trasos iveikimo laika. Skirtumas tik toks, kad Suskis per toki vaziavima buvo isgreziamas iki ribotuvo ir myzdavo kraujais, o Origamis vaziavo pasilikus saugia atsarga stabdymo zonose.
Ilgosios tiesiosios gale (taip vadinama Parabolika) spidometras persiversdavo per 280kmh ir ribotuvas gan grubiai nukirsdavo deglu padavima. Paskaiciau internete, su standrtiniu perdavimu 17/38 ribotuvas sities suveikia ties 280kmh. Tad sekantiems sezonams teks ilginti perdavima ir deti i gala 1-2 dantim mazesne zvaigzde. Vienas dantis, tai mazdaug 8kmh didesnis maksimalus greitis - to turetu pakakti.
Na o 2017 Parabolikoj vaziavau nesukdamas gazo rankenos iki galo.

Beje, ar pasigendu TC? Esant sausai dangai - tikrai ne! Sukimo momentas labai labai tolygus ir todel lengvai dozuojamas. Profesionalesni vairuotojai tikriausiai kiekviename posukyje galetu palikineti juodus dryzius isvaziuojant is posukio. Man gi pakanka zinoti, kad persistengus su gazo atsukimu uztenka tik siek tiek pridaryti sklendes ir galas be jokiu highside grizta i savo vieta - viskas del nerealiai linijinio ir labai lengvai dozuojamo sukimo momento.

Backing it in. Not.

Image

Gerai isiziurejus galima izvelgti Stormso uzsponsorinta quickshifteri.

Image

Bitburger anyone?

Image

Demesio, manakenas.

Image

Hockenheimringe turejau progos apzergti ir naujausia S1000RR. Idomus palyginimas nulipus nuo RC8R ir po pasivazinejimu BMW wel sedus and RC8R.

Image

Gavau bazini modeli su visais ijungtais elektroniniais pagalbininkais - TC, wheelie control, corner ABS ir up-down QS. Vaziavimas - lyg zaistum kompiuterini zaidima - viskas DAUG lengviau negu su KTM. PAvau deze kaip per sviesta. KTMe gi kaip traktoriuje, reikia ideti nemazai jegos, o pats pavaros ijungimas kazkoks nelabai aiskus, su mazai atgalinio rysio. Be to, KTM neturi mechanines plaslystancios sankabos, tik "a la elektronine" su automatiniu pergazavimu. BMW suteikia jausma lyg galetum is 6 begio per akimirksni susizeminti iki 1 nelieciant sankabos ir vistiek butum isgelbetas elektronikos. TC isikisimo nesijaucia visiskai, tik lempute sporadiskai mirksi posukyje. Wheelie control leidzia priekiniam ratui pasikelti 10-20 cm ir tolimesni pasikelima nugesina taip, lyg jis ivyktu savaime - nesijaucia. Corner ABS veikimo nepajauciau, matyt per mazai stabdziau. O gal esant sausai kelio dangai ne taip paprast priversti ji sudirbti.
Pirmu begiu KTM traukia geriau (nieko nuostabaus), BMW reikia koviniu sukiu, kai tuo tarpu pas KTM viskas kas virs 4000RPM jau yra koviniai sukiai. Tacau perkopus 8000RPM BMW tiesiog suzvereja ir sprogsta. Isovus antra begi KTM priekinis ratas nepaisant traktorisko stumimo i prieki dazniausiai pasilieka ant zemes, kai tuo tarpu BMW pradejes ant zemes po koviniu sukiu pasiekimo sokteli i virsu - smagu.
S1000RR tikrai superinis variantas sportui - lengvai valdomas, konkurencingas variklis, PUIKI greiciu deze, na ir elektronika, be kurios siuolaikines varzybose tikriausiai jau neimanoma apsieiti norint siekti pergaliu.
Kuriam laikui uzkabino - norejau tokio BMW. Tikrai. Tik kur visa tai veda - vel i varzybas ir prie kovos del sekundziu daliu. Been there, done that :D.
Ne, pasilieku prie Origamio butent TODEL, kad juo sunku vaziuoti. Niekas taip savaitgali nepailsina smegenu kaip sunkus fizinis darbas galynejantis su meska ant KTMo ir tas betarpinis fizinis rysys su asfaltu, kuomet neuztenka stabdantis vien tik atlesti gaza ir nuspausti stabdzius, bet dar reikia zaist su sankaba neleidziant blokuoti galinio rato. Pilnas isitraukimas - problemu namuose ir darbe kaip nebuta :blackeye: .
Last edited by inter on 01 Jan 2018, 14:51, edited 1 time in total.
...Forlanas...
storms
Dievo treneris
Posts: 14138
Joined: 27 Jun 2006, 09:29
Location: Wilno
Contact:

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by storms »

Vis dar nerodo. Taisyk
KTM labai gražus. Labai.
RC8 gerokai labiau gaidys nei RC8R. Faktas.
Bet snoriukas, nekompetetingas baikas
User avatar
inter
Ganerio lankytojas
Posts: 606
Joined: 03 Jan 2009, 12:29
Location: Vaterland

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by inter »

Antrasis 2017 sezono pasivazinejimas vyko SPA trasoje.
Si trasa jau seniai buvo mano "to do" sarase. Nors nutolusi viso labo 350km nuo namu, gauti vieta trackdejuje ten taip pat sudetinga kaip ir Nürburgringe - vyksta labai daug renginiu, trasos rezervuojamos is anksto, atitinkamai ir vietos renginiuose isperkamos labai is anksto. As spejau.

Image

Trasa nera sudetinga, greitai isimenama. TACIAU, reljefiska ir turinti greitu aklu posukiu. Norint vaziuoti greitai reikia nugaleti save ir ilekti i aklus posukius neuzdarius gazo. Man patiko, labai. Tik as nesugebejau per tas pora dienu perlipt per save ir vaziuoti greitai. Trasa greita, daug atkarpu, kuriose reikia ilgesni laika vaziuoti pilnai atsukus gaza pagal principa posukis - gaaaazas, ilsiesi - stabdai, posukis - gaaazas, ilsiesi ...

Pats neiprasciausias posukis be abejones Eau Rouge - nuo kalno isibegejama gerokai virs 200kmh, apacioje tikrai jauciasi kaip del iscentrines jegos suseda pakaba, trumpas posukis ir tu jau kyli i virsu galynedamasis su meska ir versdamas motocikla i kita puse. Kalno virsuje tu supranti, kad motociklas paverstas i sona, posukis tesiasi, o sukibimas su danga jau nebe toks kaip buvo pries akimirka del tos pacios iscentrines jegos, kuri islengvina tiek priekine, tiek galine pakaba. Baisu, nes neaisku kuris ratas praras sukibima pirmas.

Image

Jeigu tureti didelius Cojones, ten galima bandyti pralekti vos vos priverus gaza ir laimeti daaaug laiko. Deja, tai ne apie mane :).

https://www.youtube.com/watch?v=O1MQrr5lGeY&t=24s

Pagal smaguma SPA reitinguociau tarp Top 3 mano megstamiausiu trasu, kartu su Brno ir Hockeinheimring.

Image

Na ir privaloma manekeniska nuotrauka i studija.

Image
...Forlanas...
storms
Dievo treneris
Posts: 14138
Joined: 27 Jun 2006, 09:29
Location: Wilno
Contact:

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by storms »

Šiaip tavo vietoj įsidėčiau slipperį, nes aš net SP2 galą uždaręs gazą nuolat pablokuoju (bo įpratęs prie karvės slipperii)
User avatar
mindaugasa
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 5750
Joined: 23 Jun 2006, 20:32
Location: yes
Contact:

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by mindaugasa »

grazus. abu grazus. po pliusa koznam.
notomorrow
User avatar
wundis
Raudondvario karjero siaubas
Posts: 7459
Joined: 20 Jun 2007, 17:23
Location: Šviežio sūrio kraštas

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by wundis »

+1
visai kaip as su bigu.
+2/-14
User avatar
Username
Dievas
Posts: 10217
Joined: 24 Jun 2006, 10:51

Re: Hipsterinis KTM: projektas "Žiedo valdovas"

Post by Username »

+1
Image
Post Reply