Page 4 of 9
Posted: 02 Sep 2008, 16:14
by Yvl
mindaugasa vol.2 wrote:ir visvien tas ranku darbo opzitnikas nikuja nepasiveja jokiais parametrais I4 formato varinkeliu.
pershasi klausimas: ar TO yra siekiama?
Posted: 02 Sep 2008, 16:17
by ezhiukas
skaitau kad ponas pirmynykas esat neteisus. Jei ziuret kas greiciau pralekia rata kacerginej, tai taip - opozitai evoliucijos aklavieteje. Kitas vertus, kelionese ar mieste maksimali galia nera tokia svarbi, kur kas svarbiau geras sukimo momentas, mazos vibracijos. Cia opozitai atrodo visai gerai. Kitu konfiguraciju varikliai irgi turi savo nisas. I4 nera tobulas, jis ir trukumu
Posted: 02 Sep 2008, 16:17
by mindaugasa vol.2
tai ne. bmw yra patenkinta, kad jos sportinio modelio variklis (tuo ir visas baikas) esminiais parametrais atsilieka nuo pilkos japonu mases.
jie gi ta opozitnyka ne pakazuchai laiko, o varzybose dalyvauja. beje reisinginis (hp2s rr?) variantas dar cia kazkada kazka laimejo. wajdas patikslintu, ar ne le mana tik?
Posted: 02 Sep 2008, 16:18
by Renaz
Pas BMW zenkliai pagerejes cilindro dezainas!
edit: sutinku su Mindaugu, nevarykit and HD, pas ji nera kicko jau tai vien koks progresas, o jus cia lojat!
Posted: 02 Sep 2008, 16:22
by Teo
mindaugasa vol.2 wrote:
ir visvien tas ranku darbo opzitnikas nikuja nepasiveja jokiais parametrais I4 formato varinkeliu.
atisprasau, kad palojau
na, kad opozitinis sportbaikas yra šioks toks nesusipratimas - sutinku, bet iš dalies, nes tarkim V2 sportbaikai irgi turėjo išnykti kaip dinozaurai.
Bet tarkim kruizeris ar sunkusis enduro - labai netgi neblogas variantas - žemas svorio centras, didelis sukimo momentas (šitas tai pas visus dvicilindrius), bla bla bla. Juoplabiau, kad šitoks mocų katgegorijoms visai nebūdinga vaikčioti technologinėm peilių ašmenim - svarbu paikimumas, galingumas (tam tikrose ribose, o ne belenkiek daugiau), didelis sukimo momentas žemose apsukose
Posted: 02 Sep 2008, 16:31
by Username
Teo wrote:mindaugasa vol.2 wrote:
ir visvien tas ranku darbo opzitnikas nikuja nepasiveja jokiais parametrais I4 formato varinkeliu.
atisprasau, kad palojau
nes tarkim V2 sportbaikai irgi turėjo išnykti kaip dinozaurai.

Posted: 02 Sep 2008, 16:49
by Teo
o ką ne? sunkūs, vibruojantys, nichuja negalingi, nesisuka, tik tiek kad sukimo momento dachuja
lyginkim palyginamus dalykus, o ne šūdą su sviestu. su HD motoru irgi niekada nepadarysi nei brytvos, nei supermoto/enduro nei netgi stryto padoraus, bet užtai kruizeris išeina labai puikus. Ir charakteristikų kaip kruizeriui daugiau nei pakankamai.
Posted: 02 Sep 2008, 16:51
by Username
Teo wrote:Username wrote:
o ką ne? sunkūs, vibruojantys, nichuja negalingi, nesisuka, tik tiek kad sukimo momento dachuja
lyginkim palyginamus dalykus, o ne šūdą su sviestu. su HD motoru irgi niekada nepadarysi nei brytvos, nei supermoto/enduro nei netgi stryto padoraus, bet užtai kruizeris išeina labai puikus. Ir charakteristikų kaip kruizeriui daugiau nei pakankamai.
Tu turbut ne apie 1098R kalbi kuris tiek WSBK tiek BSB prakiskai dominuoja...
Posted: 02 Sep 2008, 21:12
by mindaugasa vol.2
ishsiaishkinkim santykius: sportbaikai tai bus technologijos, o visi kiti ne. (ar tikrai taip?
is to matome, kad ducati turejo ishprievartauti leidima pasididinti kubatura, bo su v2 litru jau nebepasivijo (per brangu, jei tiksliau) I4 litru.
tas pat ir opozitnikam, bo kalbant grieztai tai reikia imti cilindru skaiciu, o ne padety. per sunkus gaunasi su stumokliai, greitai sukiu negalima sukelti.
kruizeriam ir t.t. tai max parametrai yr ne tokie aktualus ir jie dar 100 metu gales vaziuoti su is 2 cilindru ishpeshamais arkliais.
tiesiog kalbejom, kad bmv opozitnikas siandien jau tik mados reikalas. kai saka pakibes laiko kilpoje. kaip ir v2.
imho, laiko klausimas kada ir sitie taps nisiniais produktais. vistik gamyba netechnologishka (dvi galvos ir visko po du, vibracijos aukstesniu eiliu, opozitniko reaktyvinis momentas, aptarnavimas v2 nepatogus ir t.t.), brangesne.
dar anksciau kalbejome apie bmv kliauzas
Posted: 02 Sep 2008, 21:33
by Username
mindaugasa vol.2 wrote:ishsiaishkinkim santykius: sportbaikai tai bus technologijos, o visi kiti ne. (ar tikrai taip?
is to matome, kad ducati turejo ishprievartauti leidima pasididinti kubatura, bo su v2 litru jau nebepasivijo (per brangu, jei tiksliau) I4 litru.
tas pat ir opozitnikam, bo kalbant grieztai tai reikia imti cilindru skaiciu, o ne padety. per sunkus gaunasi su stumokliai, greitai sukiu negalima sukelti.
kruizeriam ir t.t. tai max parametrai yr ne tokie aktualus ir jie dar 100 metu gales vaziuoti su is 2 cilindru ishpeshamais arkliais.
tiesiog kalbejom, kad bmv opozitnikas siandien jau tik mados reikalas. kai saka pakibes laiko kilpoje. kaip ir v2.
imho, laiko klausimas kada ir sitie taps nisiniais produktais. vistik gamyba netechnologishka (dvi galvos ir visko po du, vibracijos aukstesniu eiliu, opozitniko reaktyvinis momentas, aptarnavimas v2 nepatogus ir t.t.), brangesne.
dar anksciau kalbejome apie bmv kliauzas
Taip, mass produkcijai I4 yra geriau. Bet V2 dar toli grazu niekur neishnyko ir sakyciau per paskutinius kokius 4 metus netgi kazkiek sustiprejo negu pries tai (Ducati pakele kubatura, KTM'as pradejo savuosius gaminti, Aprilia kazkiek atsigavo toje srityje ir t.t.)
Veliau matyt kad isnyks, ir tada pirmas vietas uzims koks nors V5 ?
Posted: 02 Sep 2008, 21:46
by ezhiukas
man tai labai idomu kodel jus sportu ir technologijom laikot tik zieda? Gal ir krose tik I4 vaziuoja?

Ivairus motoru tipai neisnyko ne be reikalo. Visi turi kazkokiu privalumu ir trukumu.
Posted: 02 Sep 2008, 21:50
by mindaugasa vol.2
skaitau motociklu v2 renesansas rodo gerejanti gyvenima. kaip ir keleta paskutiniu metu autogamintoju "atrasta" hyper-ultra car'u nisha (a la koeniseeeeega, f1, gt etc.) ar vertu mobiliakai, ar t.t.
?
tradiciniai budai nebepakankami apipleshti pinigu pertekusi vartotoja.
ducati, ktm ir aprilia ir co. visuomet gamino v2, cia ju trade mark. koki turetu dukas pagaminti i4, kad vartotojas pirktu ji?
pagamines i4 dukas nusiristu iki japonu, nebetektu ishskirtinumo.
va ir bulshitina apie savo aura ir ishskirtinuma.

Posted: 02 Sep 2008, 22:30
by Username
mindaugasa vol.2 wrote:skaitau motociklu v2 renesansas rodo gerejanti gyvenima. kaip ir keleta paskutiniu metu autogamintoju "atrasta" hyper-ultra car'u nisha (a la koeniseeeeega, f1, gt etc.) ar vertu mobiliakai, ar t.t.
?
tradiciniai budai nebepakankami apipleshti pinigu pertekusi vartotoja.
ducati, ktm ir aprilia ir co. visuomet gamino v2, cia ju trade mark. koki turetu dukas pagaminti i4, kad vartotojas pirktu ji?
pagamines i4 dukas nusiristu iki japonu, nebetektu ishskirtinumo.
va ir bulshitina apie savo aura ir ishskirtinuma.

Cia jau marketyngs. O bet taciau as turejau omeny kad jie pakele technologijas su tais paskutiniaisiais V2, kad ir ta pati aprilia su 1000cc V2 2004 metais jau netoli 150Ag pagamino, o tai juk originalaus R1'no teritorija. O dabar Ducas su visokiais R modeliais jau ir 180Ag perkope (ok pakele ten 200cc kubatura, bet kam tai trukdo? V2 isliko). O kas galejo pagalvoti kokiais 1997m kad V2 Dukai (kurie tada siaip netaip 110Ag isbezdedavo) po desimt metu technologija pastumes iki ~185Ag? Vadinasi ji dar nenumire, dar sukasi. Brangiau, bet juda i prieki kazkiek.
Posted: 02 Sep 2008, 23:39
by Teo
dar kartą pasikartosiu - nelyginkime bybio su pirštu - kiekvienas savaip geras, nes atlieka skirtingas funkcijas. kas svarbu žiedo lenktynėse, nebūtinai aktualu afrikos smėlynuose, ar ant kokių technologinių sprendimų "nuleidinėja" rokeriai - spjaudo purvabrydininkai ar strytininkai. kiekvienoje srityje yra savi reikalavimai. V2 motoras niekada neišnyks, nes rokeriai ir harliai taip pat niekada neišnyks. Kruizeriui visiškai px svaiginantis galingumas, užtenka vsevoliš 70 AG, tuo tarpu jie gali konkuruoti sukimo momento kreive ir max. reikšme, kurią pasiekia retas sportbaikas... O kur dar krasavykai su dvitakčiais vienkaušiais? tikras techologijų frykas turėtų apsivemti tokį pamatęs...
kaži kodėl gryžta V2 motorai su talkateliais? taigi beveik 100 metų senumo technologija:) sutiksiu, kad iš dalies dėl mados, mėgdžiojant HD, bet yra ir kita medalio pusė - paprastesnė konstrukcija, reiškia ir patikimesnė, lengvesnis aptarnavimas, geresnis orinis aušinimas. tas pats ypurškimas, čioperistų tarpe, nėra ypatingai vertinamas, nes sugedus kelionėje, niekaip nesuremontuosi. O nauda kokia? keliasdešimt gramų mažiau benzo rija, ir keliom AG daugiau galingumo? tai vieni niekai, lyginant su vargu, su kuriuo gali susidurti kelyje. O be to - nešaudo
kaži kodėl nėra nei vieno I4 enduro? ir kodėl 8 iš 10 bepročių, važiuojančių aplink pasauly, renkasi būtent bmw begemotą?
galima butų vardinti ir vardinti ivairiausius pavyzdžius... perfrazuojuant žinomą reklaminę frazę "kas tinka viskam, greičiausiai netinka niekam" pasakysiu paprastai - max. galingumas toli gražu ne viskas, ko reikia visiems... kažkodėl firminis inovacijų netaikymo sindromas HD netrukdo būti namber van tarpe rokerių...
labanaktis
Posted: 02 Sep 2008, 23:44
by Renaz
Iskaitant tai, kad diskusijoj dalyvauja Juzeris, ji tesis begalybe laiko. W, kaip manai, nesibaigs internetas? Bijau, kad nebus kur minciu technologinio progreso ekspertams suguldyti!